Foto: facebook Devastatoru

Minulý pátek se konala první čistě harder styles halovka v ČR. A to konkrétně v pavilonu Expo v pražských Holešovicích. Line-up lákal vesměs na „jistotu“ a přivezl známá jména.

Díky infu o zpožděném letu Da Tweekaz a Rejecty jsem k hale dorazil těsně před půlnocí. U vstupu mě nečekala žádná fronta a i locker šel ještě koupit, tak během pěti minut jsem byl uvnitř. Svůj set zrovna hrála Mejsi, která měla zajímavý výběr tracků. Zazněl euphoric Code Black, psytrancoví Vini Vici v collabu s Arminem a závěr patřil early hardstylu typu Rage od Technoboye.

Jenže to už za mixažní pult naskočili norští showmani Da Tweekaz. A nejspíš díky zpoždění přijeli notně rozpumpovaní, plnou halu nešetřili jedním hitem za druhým. Např. klasikou od Paffendorf, Eiffel 65 nebo Gigiho D‘Agostina. Klasicky pumpovali crowd svým cvičením s jägrem, vodkou, nicméně dav to kvitoval a aktivně se zapojil. Ke konci představili i nový collab s Coonem a Hard Driverem – The Elite.

Hodinka utekla jako voda a následoval nová holandská raw budoucnost, a to REJECTA. Na Wesleyho jsem se hodně těšil a zklamalo mě, že zrovna on odnesl zpožděný let. Jenže i během 45 minut předvedl, proč během jednoho roku vystřelil mezi hvězdná jména raw hardstylové scény! Vypálil do nás neuvěřitelně nabíjející věci ze své vlastní produkce, jako Move My Body, Rice of Recejta a Followed! Nebo nový ještě ID track. Od kolegů z Roughstate si vypůjčil skvělý party track Frequencerz & Bass Chaserz – Renegades nebo vítěze z Q-Dance Hardstyle TOP 100, Ran D – Hurricane. Rejecta opět nezklamal a přepustil místo ikoně hardcorové scény – Angerfistovi.

Ten si hned halu připravil voláním Anger s odpovědí – Fist. Ve svém setu střídal svojí starou produkci s novou. A hitovkami jako je Incoming, hymna Masters of Hardcore či Creed of Chaoss ničil návštěvníky svým zběsilím tempem. Počkal jsem si ještě na část setu Dr. Peakcocka.

Tento neustále usmívající se frenchcorový umělec, který je v našich končinách velmi oblíbený, hrající ve své buřince, mě překvapil mnoha psytrancovými tracky, které zařadil do svého setu. Nicméně zmixováno perfektně a tempu to rozhodně neubralo.

Bohužel mě druhý den volaly sportovní povinnosti, tak jsem se odebral domů. Závěrem musím první Devastator pochválit za zvládnutou organizaci, dobrý zvuk a skvělé ceny na barech. Fronty nikde nebyly žádné a prostoru na tancování byl taky dostatek. Doufejme, že se nám v Česku blýská na lepší raw hardstylové časy 🙂