dirty south

Letos na podzim vydá srbský producent a DJ Dragan Roganović známý jako Dirty South, žijící většinu života v Austrálii, jenž nyní našel svůj nový domov v Los Angeles, své druhé umělecké album. A určitě se nebude jednat o jen tak ledajaké album. Před dvěma lety vydal Dirty South svůj debut ‚Speed Of Live‘, který byl – až na dvě skladby – zaměřen na taneční parkety. Se svým novým albem míří Dragan trochu jiným směrem, čímž možná některé překvapí. Slogan k jeho novince zní: Podívej se na album, poslechni si film. Slovo film není uvedeno náhodou. Dragan totiž ke svému albu natočil i krátký, čtyřicetiminutový film. Jak album, tak film se jmenují ‚With You‘.

Nápad na tvorbu tohoto filmu Dragan dostal na podzim loňského roku, kdy ve studiu poslouchal své ještě nedokončené album. Při poslechu mi totiž zněl jak soundtrack k milostnému příběhu. Poté svůj nápad předložil svému týmu, který ho nejprve nebral moc vážně, ale jak sám Dragan potvrdil, tak se do toho opravdu zakousl, přesvědčil ostatní a za sedm měsíců byl film hotový. Těch sedm měsíců je prý Hollywoodský standart pro tyto krátké filmy. Samotný film je více komornější a spíše zaměřen na spojení hudby, umění a vizualizace než na obrovské a dech beroucí efekty. Celý film je pak doplněn o hudbu z jeho chystaného alba, takže slouží něco jako výkladní skříň, ale v dobrém slova smyslu.

Dirty South je zastupován agenturou ATM Artists, kterou řídí Amy Thomson, jenž dříve také ‚šéfovala‘ Swedish House Mafia a bezesporu patří mezi ty, kteří se zasloužily o jejich velkou slávu a úspěchy. Díky tomu se mu dostalo velké podpory, takže si mohl jít za svým cílem, bez ohledu na to jak riskantní bude. Stejně jako Thomson dokázala uspět se SHM, kdy je spíše tlačila k živému vystupování než k tvorbě vlastní produkce, což byl docela riskantní a nevídaný tah pro tak slavnou ‚kapelu‘ navíc ještě s podepsanou smlouvu pod velkým lablem, tak Dirty South se odhodlal k podobně odvážnému kroku, kdy namísto hraní na festivalech se zaměřil na dokončení svého alba.

Na začátku tohoto roku podepsal Dragan smlouvu s Astralwerks, kde toto album vydá. Jen tak pro zajímavost, tvorbu alba a natáčení filmu si platil sám ze své kapsy. Díky tomu všemu je jasné, že Dirty South je více řízen náročnými úkoly, které si sám vybral jako tvorba filmu inspirovaného elektronickou hudbou než hraním na párties. Pouhá skutečnost, že se o tom tak otevřeně baví v časech, kdy se většina DJs drží zuby nehty své dráhy a jde si za svým cílem, ho dělá jiným a svým způsobem výjimečným. „Začal jsem v klubech, hrál jsem na festivalech a teď je to film. Už jsem začal pracovat na příštím albu. Spousta věcí ještě nebyla dokončena, ale já jsem druh osoby, která svoji práci dodělá až dokonce,“ řekl Dragan.

Samotný film ‚With You‘ si můžete nyní koupit skrz český iTunes store, kde stojí krásných 2.49 Euro. Album pak vyjde 31.10.2014 a už nyní si ho také na iTunes můžete předobjednat. Pokud tak učiníte dostanete ihned ke stažení dva singly a to: Unbreakable a Tunnel Vision.