Populární server mixmag.net přišel se zprávou, že v Ugandě byl zabit DJ, protože hrál nudnou hudbu.

Incident se odehrál minulý týden v tanečním klubu v okrese Nebbi v severní Ugandě, kde hrál Jerry Okirwoth. Ten si při studiích na střední škole Parombo přivydělával právě jako DJ v nočních podnicích. A co se tedy stalo?

Podle svědků se dav hochů na Jerryho rozzlobil poté, co jim nechtěl zahrát jejich oblíbené písně a hrál podle jejich názoru nudně. Následně byl Okirwoth zabit. Aktuální prohlášení místních složek však neuvádí jak a místní policie na celou událost zareagovala dost zvláštním způsobem. Uzavřela všechny kluby v okolí.

Komisař rezidentní čtvrti Nebbi William Bob Labeja hovořil před novináři o incidentu a obviňoval vedení klubu, že nedokázalo DJe ochránit před rozzuřenými návštěvníky: „Jako vedoucí místní bezpečnosti v okrese už neumožním žádnému dalšímu provozovateli diskoték, aby dále provozoval svou podnikatelskou činnost. A kdo půjde proti tomuto nařízení, tak bude stíhán. Všechny diskotéky v našem okrese tak musí být uzavřeny, protože jsou nebezpečné a naprosto zbytečné.

Bosco Okwai, předseda představenstva Ndhew Sub-County, uvedl, že tomuto incidentu mělo být zabráněno, a odkazoval na pozastavení vydávání licencí pro noční kluby v roce 2011. A taková licence právě chyběla podniku, kde se celý incident odehrál.

Jedná se tak o několikátý útok na DJe, který byl vůbec zaznamenán. V roce 2014 byli tři muži v Zimbabwe odsouzeni za vraždu DJe, protože jim nezahrál na přání, a loni jsme informovali o podobném případu, který se odehrál ve Znojmě.