DJ MAG má i svůj alternativní žebříček, který se skládá z TOP 100 DJs (umělců) podle prodeje na Beatportu.

Charlotte de Witte se umístila na 1. místě letošního Alternativního žebříčku 100 DJů 2020, podporou Beatport. Belgická techno hvězda vystřelila z místa č. 7, aby sesadila z trůnu Carla Coxe, který se od zahájení ankety v roce 2018 každoročně uchází o titul jedničky.

„Je to pravděpodobně nejpodivnější rok, kdy se stal No.1 DJem, protože nikdo vlastně DJingem nedělala,“ říká, „ale ano, znamená to hodně.“ Je to velký, velký, velký milník. “

Je to určitě působivý výkon dosáhnout tak rychle – jeden připomínající EDM působí jako Martin Garrix, který za pár let sám vystřelil na vrchol v hlavní anketě. Je to okamžik, který svědčí o vzestupu techna, aby se stal globální mocí, jakou je dnes.

V roce 2018 jsme zahájili hlasování DJ Mag Alternative Top 100 DJs s výsledky generovanými spojením údajů o hlasování Top 100 DJs s daty techna a prodeje domů z největšího online obchodu s elektronickou hudbou na světě. S pokračující dominancí EDM tyto žánry pokračovaly periferie globálního průzkumu v posledních letech, navzdory velkému celosvětovému publiku.

Podívejte se na úplné odpočítávání a profily alternativních 100 nejlepších DJů zde .