• Někým nenáviděná, někým respektovaná. Taková je anketa DJ Mag Top 100, která je na světě známa především díky svému žebříčku, kde každoročně vyhlašuje vítěze hlasování o nejpopulárnějšího DJe současnosti. Mnoho lidí ale už například neví, že se hlasuje také v kategorii o nejpopulárnější klub a nyní je na čase si zvolit i nejpopulárnější festival na světě.

    Anketu organizátoři spustili koncem února a nyní ji registrují i tuzemské festivaly, které žádají české návštěvníky o podporu. Příspěvky tohoto typu tak můžete najít například u festivalů jako Beats for Love či Mácháč. Pečlivý pozorovatel scény pak může argumentovat, že DJ Mag nevyhlašuje vítěze v této kategorii poprvé, jelikož loni si cenu pro vítěze převzal belgický Tomorrowland.

    Změna spočívá v systému hlasování. Zatímco loni vybrali festival samotní DJs (v rámci anonymity), tak letos je hlasování spuštěno pro každého z nás. Přesněji – 80% výsledků bude sestaveno z hlasů čtenářů DJ Mag, zbývajících 20% bude tvořeno soukromým hlasováním mezinárodních DJů.

    Hlasování o TOP 100 festivalů je nyní otevřeno a bude probíhat do středy 29. dubna – 23:59 (GMT). Výsledky budou zveřejněny v úterý 26. května. Chcete-li se zapojit, pokračujte na adresu – https://top100festivals.djmag.com/