Velká tragédie se stala předminulou sobotu ve Znojmě. Na následky zranění, která Miroslavu Chocholoušovi způsobil neznámý pachatel, zemřel oblíbený místní učitel, který našel zálibu v DJingu a moderování v rádiu.

Padesátiletý DJ Míra hrál ve středu 7. března v jednom znojemském podniku, kde odmítl návštěvníkovi zahrát písničku na přání. „Někdo chtěl něco zahrát, ale Míra odmítl. Dotyčný si na něj proto počkal venku a tam ho s kumpány zbili,“ popsal situaci jeden z jeho kolegů učitelů. Miroslav však celou záležitost nikam nenahlásil a s otoky šel druhý den normálně do práce, což se nakonec ukázalo jako chyba. Jeho kolegové sice viděli, že nevypadá dobře, ale mysleli si, že má chřipku.

V pátek (dva dny po incidentu) se však Chocholouš nechal odvézt do nemocnice, kde na následky zranění další den podlehl. „Zemřel na absces v krvi a otok mozku, takže ho musel někdo mlátit i do hlavy,“ uvedla Chocholoušova dcera, která okamžitě podala trestní oznámení na neznámého pachatele a celým případem se nyní bude zabývat policie.

Miroslav byl mimořádně oblíbený učitel s velkým zápalem pro muziku, a proto tahle ztráta bolí i žáky místní školy. Celý článek najdete pak na serveru iDnes.