Členové týmu Beats for Love se spojili s Centrem služeb pro neslyšící a nedoslýchavé (CSNN) a pro sluchově postižené osoby připravili netradiční DJ workshop. Akce tohoto druhu je v rámci České republiky unikátní a je součástí charitativních aktivit tanečního festivalu.

Dýdžejové z týmu Beats for Love si pro své publikum připravili ochutnávku jednotlivých hudebních stylů, jakými je techno, house, hiphop, breakbeat, electroswing, drum and bass a mnoho dalších. V teoretické částo workshopu neslyšící a nedoslýchaví vnímali jednotlivé styly hudby prostřednictvím měnících se vibrací v těle. V následující praktické části dostali účastníci akce možnost si DJ řemeslo otestovat na vlastní kůži, a to na nejmodernějších DJ strojích, jako jsou například CD přehrávače, mixážní pulty, gramofony, samplery, midi kontrolery apod. Nechyběly ani detaily ze života DJs, historie DJ techniky a informace o samotném festivalu Beats for Love. „Naši dnešní hosté byli skvělé publikum, které na hudbu okamžitě a citlivě reagovalo. Myslím, že nejvíce se jim líbilo techno, protože má výrazný rytmus a rychlé tempo, takže jej mohli nejsilněji procítit,“ uvádí Lukáš Ščurek, držitel šesti CZ/SK titulů v technickém DJingu a finalista Red Bull 3Style, který celý workshop vedl.

Workshopu se zúčastnily sluchově postižené osoby z Moravskoslezského kraje všech věkových kategorií. Největší zastoupení měli studenti z internátní školy z Ostravy, kde studují neslyšící ve věku 6 – 19 let. Kromě prezentujícího dýdžeje byl přítomný také tlumočník do českého znakového jazyka a přepisovatel, který vše zaznamenával. „Máme velkou radost ze spolupráce s festivalem Beats for Love, jehož pořadatelé pro osoby se sluchovým postižením uspořádali naprosto jedinečný program. Jednou z našich klíčových aktivit je také šířit osvětu vůči veřejnosti k překonání komunikačních bariér, což tato akce splnila na jedničku,“ pochvaluje si Aneta Hašková, ředitelka CSNN.

DJ workshop pro neslyšící navazuje na dřívější DJ workshop určený pro studenty Wichterlova gymnázia, kde si neobvyklou hodinu hudební výchovy užilo v průběhu dvou dní téměř padesát studentů. Kromě toho organizátoři festivalu Beats for Love pravidelně pořádají veřejné sbírky na pomoc potřebným, darovali krev nebo uklízeli v zahradách seniorských domů.