Jistě si každý vzpomíná na tzv. chlastací hru, která před několika měsíci zaplavila hlavně sociální sítě videama, kde lidé pijí půllitr piva na ex, natáčí se u toho v nejrůznějších polohách, na nejneobvyklejších místech, a nominují další přátele, kteří musí udělat to samé. Tato hra však neměla kromě srandy a strachu z toho, aby Vás někdo nenominoval, žádný další cíl nebo důvod.

S něčím podobným nyní přišla na internet i nezisková společnost ALS Association, která shromažďuje peníze na boj s amyotrofickou laterální sklerózou. Jejich kampaň nese název Ice Bucket Challenge a tento virální nápad již dokázal oslovit i velice známé osobnosti, mezi které patří například exšéf Microsoftu Bill Gates, zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg nebo i herec Charlie Sheen, který tuto výzvu pojal velice po svém.

Pravidla této výzvy jsou podobná, jako u předchozí „chlastací hry“- pokud někdo obdrží výzvu, musí se do 24 hodin natočit, jak na sebe leje obsah kbelíku s ledovou vodou a poté vyzve další tři lidi, kteří musí úkol splnit stejným způsobem. Pokud ovšem někdo výzvu nesplní, musí na konto společnosti ALS Association poslat 100 dolarů. Ve skutečnosti peníze posílají i ti, kteří výzvu již splnili nebo kampaň pouze shlédli.

A jelikož se náš web zaměřuje na elektronickou taneční scénu, přinášíme Vám několik videí našich oblíbených DJů, kteří tuto výzvu již splnili, jako třeba Tiësto, který výzvu splnil ve velkém stylu, Calvin Harris, Martin Garrix, Deorro, Steve Aoki, The Chainsmokers nebo i Nicky Romero, který svou nominaci splnil přímo při hraní na Ibize. Každý den DJové zaplavují sociální sítě novými videi a výzvami, tak tuto kampaň sledujte i nadále a třeba příjde výzva i Vám – tak hodně štěstí!