9.3. je každoroční Světový den DJs. Všechno nejlepší DJ přátelé! Tento den vznikl v roce 2002, kdy se začaly konat akce World DJ Fund Foundation a pod organizací Nordoff Robbins Music Therapy. Všechny vydělané peníze od DJs, klubů a rozhlasových stanic v tento den jdou na různé dětské fondy a mezinárodní instituce.

Několik let bylo každoroční tradice podporování médii jako: MTV, Radio 1, Galaxy, Mixmag, DJ, Muzik, Hello, Face, Loaded a FHM, stejně jako hvězdy mezinárodní taneční scény: Pete Tong, Danny Tenaglia, Sasha, Dave Seaman, Paul Oakenfold, Paul Van Dyk, Carl Cox, Seb Fontaine, sestra Bliss a mnoho dalších.

 

Všechny přední světové kluby a promotéři se také dohodli, že udělají vše, co je v jejich silách, aby Světový den DJ se stal mimořádným úspěchem.

A malá část historie. Diskžokej, známý také jako DJ (nebo deejay), je osoba, která vybírá a hraje nahranou hudbu pro publikum. Disk původně odkazoval na fonografické záznamy a stal se běžným pravopisem. Dnes tento termín zahrnuje všechny formy přehrávání hudby, bez ohledu na médium, včetně streamovacích služeb.