life without art is stupid

Life Without Art Is Stupid

Popis
Jak napovídá už samotný název, dokument chce upozornit na to, že život bez umění by byl jednotvárný a nudný. Snaží se poukázat na odlišný svět umění, ve kterém pravidla neexistují, ale zároveň je legální a pro všechny dostupný. V jednotlivých dílech vystoupí známé, ale i méně známé osobnosti z uměleckých a sportovních oblastí. Vyzpovídáme herce, sportovce, fotografy, hudebníky a další významné lidi současného šoubyznysu, zjišťujeme, jak vypadá jejich umělecká cesta, proč se tím směrem vlastně vydali a jakou měli motivaci.

Důvod vzniku
Lidé jsou v dnešní době klamáni masivní dávkou komerčních filmů, kde je možné vše za minimální úsilí. Když člověk tomuto mediálnímu mumraji podlehne, začne se podceňovat a může dokonce přestat věřit, že lze něco dokázat i reálně. Ohroženou skupinou jsou potom převážně mladiství, kteří hledají svou cestu v životě. Snaží se nějak odlišit od ostatních, a pokud se dostanou na scestí, můžou sklouznout až k alkoholu, cigaretám a v nejhorším případě k drogám. Projekt má za cíl těmto špatným scénářům předejít. Chce mladé lidi zaujmout, dát jim možnost nahlédnout do životů těch, kteří v sobě našli silnou motivaci a vydali se cestou úspěchu.

Kdy a kde
Dokument poběží od jara 2015 na obrazovkách televize ÓČKO v týdenních intervalech. Přesný den vysílání zatím není určen, ale v návaznosti na to bude po premiéře v TV možnost shlédnout daný díl na YouTube kanále TV ÓČKO. Dále také chystáme svoji vlastní radioshow s naším mediálním partnerem SEEJAY rádio. Měla by se objevit na začátku roku 2015, tedy ještě před oficiálním spuštěním druhé řady. Uslyšíte zde různé perličky z natáčení, proč se umělci rozhodli do dokumentu zapojit, atd…

Hosté ve druhé řadě
Anet Antošová – lektorka a tanečnice twerku, Sans Encombre – FREERUN/PARKOUR CREW, Dara Rolins – ZPĚVAČKA, Jakub Kohák – HEREC/KOMIK, Dan Vojtěch – FOTOGRAF EXTRÉMNÍCH SPORTŮ, Michael Burian – NEJZNÁMĚJŠÍ ČESKÝ EDM DJ, Taťána Kuchařová – MISS WORLD/MODELKA, PSH – RAP CREW, Robert Rosenberg – BÝVALÝ PORNOKRÁL/BOXER, atd..