Určitě si všichni pamatujeme skladbu Tsunami ve spolupráci s Borgeous nebo Raveology ve spolupráci s VINAI. Tyto dva songy rozhodily sítě bratrům z Kanady – Chrise Chroniclese (Andre) a Alexe Andre alias DVBBS. Pokud jsem vás zaujal konkrétně těmito songy, je nutné připomenout, že Spinnin‘ Records již není jejich hlavní label, našli totiž své útočiště v Ultra Music. Nedávno také dokončili své studio pro vlastní label KANARY Records. Pokud je nyní moc nesledujete, ale občas ve svém playlistu zakopnete o jednu z těchto písní, měli byste zbystřit! 20. října vydávají nové EP s názvem Blood of My Blood. Podle slov z lednového interview DVBBS Discuss Their EP, „Beautiful Disaster“ pro BUILD Series (najdete na YouTube) se název alba řešil déle. Byl to nápad Alexe a konkrétně pro předešlé EP Beautiful Disaster, které vyšlo v prosinci loňského roku. Blood of My Blood nabízí 10 skladeb a některé z nich vydali Kanaďané už v průběhu letošního roku.

(foto z interview DVBBS Discuss Their EP, „Beautiful Disaster“ pro BUILD Series)

Tracklist:
01. Parallel Lines ft. CMC$ & Happy Sometimes
02. Good Time ft. 24hrs
03. Cozee ft. Cisco Adler
04. Catch
05. Know Love ft. Jasmine Thompson
06. You Found Me ft. Belly
07. Make It Last ft. NERVO
08. Sundown (Interlude)
09. Heavy on My Heart
10. Fiya Blaza ft. GTA & Chris Marshall

Kde začít? Jako jeden z největších DVBBS fandů vám to popíši podle sebe. Zaručeně nemůžeme čekat to, co předvedli při svých začátcích. Mé naděje se opět trochu pozvedly po poslechu některých skladeb z tohoto EP. Popravdě – při vydání Beautiful Disaster jsem si od nich dal na pár dní pauzu a usoudil, že už to není co dřív. Skladba Ur on My Mind byla pro mě takovou tou poslední „chillovkou“ a songem, do kterého jsem se zamiloval. Dny plynuly, přestal jsem být skeptický a všichni určitě známe: ,,Párkrát si to poslechnu a opět tomu propadnu…“. Chytil jsem druhou vlnu a můj názor je takový, že každá skladba má v sobě ukryto své kouzlo. Zvláště, pokud jde o vaše oblíbence. Nakonec jsem se přenesl i přes ty trapové pasáže. Zkrátka – znal jsem DVBBS způsobem, který mě od nich bavil, miloval jsem ho a tohle neměli ve zvyku. Tím se nakonec dostáváme k nejnovějšímu počinu Blood of My Blood.


(předávání platinového ocenění za Not Going Home ft. CMC$ & Gia Koka)

První hotový song jsme mohli slyšet úvodem jejich loňském vystoupení na Finlandia MÁCHÁČ Festivalu. Byla jí Fiya Blaza ft. Chris Marshall, která dala do pohybu písek pod námi a rozhodně nemohla nikoho nechat v klidu. Pro mě nejočekávanější skladba roku! Hudbu poskládali společně s duem GTA (Intoxicated, Mic Check, Boy oh Boy, What We Tell Dem,…).


(neoficiální zdroj)

Před necelým půlrokem toto kanadské duo vydalo oficiálně skladbu You Found Me s raperem Belly. Singl má pomalejší trap s rapovými pasážemi, refrénu se chopil Alex. Následným singlem byl Parallel Lines ft. Happy Sometimes. Pokud si někdo z vás pamatuje na březnový song Not Going Home (z alba Beautiful Disaster), tak právě CMC$ spolupracovali i na Parallel Lines. Tahle pohodová bomba se určitě zařadila mezi mé další oblíbené songy. Jen pro zajímavost – singl Not Going Home se v červenci stal platinovým. Další píseň, která nám byla odhalena, se jmenuje Cozee. Textu se zhostil Cisco Adler. Tahle skladba nese náznak reggae rocku spojeného s pohodovým beatem. Určitě musím zmínit nedávno vydaný singl Make It Last s australským duem dvojčat Mim a Liv NERVO! Song si nevede špatně, ale zrovna v tomto případě (jelikož se právě tyto dvě slečny řadí mezi mou hudební krevní skupinu) jsem čekal něco víc, něco „šílenějšího“ (v jistém slova smyslu), a když už, tak pořádnou, pohodovou skladbu, která mě opravdu vezme za srdce. Chtělo to trochu více kreativity a energie.


(oficiální videoklip pro Make It Last ft. NERVO)

O týden později 29. září byla vypuštěna další a poslední skladba před vydáním EPGood Time, text sepsal a nazpíval 24hrs. Popravdě o této skladbě nemám co říct, líbí se mi z EP Blood of My Blood nejméně. Určitě se někomu zalíbí.


(oficiální videoklip pro Cozee ft. Cisco Adler)


(cover art verze pro Parallel Lines ft. CMC$ & Happy Sometimes)

Slyšel jsem už všechny skladby před vydáním a rozhodně se máme na co těšit! Například taková Heavy on My Heart mě za srdce vzala. Zajímavý trapový styl! Rozhodně mě zaujala i pomalá Sundown (Interlude). Ovšem Fiya Blaza vede ve všech směrech. Tohle jsou mé pocity a co se bude líbit vám, to je jen a jen na vás!

Album si můžete od 20. října zakoupit na iTunes za 9.99$ nebo si jej můžete poslechnout na Spotify, YouTube, SoundCloudu, apod.

Na závěr vypíchnu dva počiny, které vyšly ani ne před čtvrt rokem a jsou ZDARMA ke stažení na platformě SoundCloud. Jedná se o energické bomby Pass That vs Riggi & Piros a Drop It s Ido B & Zooki!