Electric Zoo Festival je další z každoročních velkých svátků elektronické hudby, který má své zázemí přímo v New Yorku na Randall’s Island. Festival představuje všechny žánry elektronické hudby, přináší špičkové mezinárodní DJs, živá vystoupení z různých zemí a tisíce natěšených návštěvníků, kteří se rádi (jak už název festivalu napovídá) převlékají za různé podoby zvířat.

První Electric Zoo Festival proběhl v roce 2009, kde se tehdy zúčastnilo kolem 26.000 lidí a mezi hlavní umělce patřila jména jako Armin van Buuren, Deadmau5, Axwell, David Guetta nebo Ferry Corsten. V roce 2011 se festival rozšířil na 3-denní a hostil již 85.000 účastníků. Electric Zoo Festival byl také nominován v roce 2010, 2011, 2012 a 2013 do kategorie „Nejlepší hudební událost“ a získal tak mezinárodní ocenění „Dance Music Awards“.

Letošní ročník festivalu byl hlavně v duchu bezpečnosti jak návštěvníků, tak účinkujících, a to ve všech směrech. Organizátoři reagovali na události z minulého ročníku, kdy zemřeli dva účastníci během prvních dvou dnů na předávkování drogami a díky tomu musel být poslední den festivalu zrušen. Aby se takovému incidentu letos předešlo, spolupracovalo s organizátory festivalu i město New York, které poskytlo větší zabezpečení celé této akce. Byla zde větší přítomnost zdravotníků, kteří měli poskytnout okamžitou pomoc lidem pod vlivem drog, vyčerpání nebo dehydratace. Také zde byl velice kladen důraz na prevenci nelegálních drog vnášených do areálu. Každý z účastníků si musel vyslechnout asi 2minutové protidrogové oznámení, než mohl vstoupit na toto místo plné zábavy. Letošní rok, co se týkalo obsazení umělců, byl více než výborný. Na celkový line-up se můžete podívat dole v článku.

Ale i navzdory zlepšení bezpečnostních opatření se musel opět poslední den Electric Zoo Festivalu 2014 zrušit. Bohužel některé věci neovlivní ani organizátoři – a tím je počasí. Severovýchod Spojených států zasáhly četné bouřky, narušily leteckou dopravu a způsobily zmatek na sportovních a hudebních akcích pod širým nebem, ke kterým bohužel patřil i Electric Zoo Festival. V tento den tedy nevystoupili DJs jako Deorro, Showtek, Alesso, Fedde le Grand nebo třeba Bingo Players a mnoho dalších.

Organizátoři samozřejmě hned vydali prohlášení, ve kterém se omlouvají, ale také zdůrazňují, že jejich hlavním zájmem je bezpečnost všech účastníků, umělců a i zaměstnanců. Ostatně to byl hlavní úkol tohoto ročníku.

“Electric Zoo has made the decision to shut down the festival for the remainder of the day. We apologize to our fans, but ultimately our main concern is for the safety and security of all attendees, artists and staff.”

A abyste z letošního ročníku Electric Zoo Festivalu něco měli i vy, níže si můžete poslechnout sety DJů, kteří vystoupili první 2 dny.