Ano, čtete správně. Elon Musk prodává svůj první techno track. Na jeho twitteru se objevila tahle zpráva i s krátkou ukázkou singlu, ale není jasné, zdali skladbu produkoval on. Každopádně prodej bude uskutečněn jako NFT, to znamená, že půjde o unikátní záležitost. A co je to vlastně NTF?

NFT je zkratka ze slovního spojení „non-fungible token“, což lze přeložit jako „nezastupitelný token“. Takový, který je jen jeden a nejde s ničím zaměnit, na rozdíl od běžných měn i kryptoměn, kdy jeden dolar či bitcoin je zaměnitelný za jiný dolar či bitcoin. NFT si můžeme představit například jako sportovní sběratelskou kartičku, která byla vydána jen v jednom exempláři. Když ji směníte za jinou, dostanete odlišnou kartu s jiným sportovcem.

V minulých dnech jste tak mohli zaznamenat zprávu, že byla prodána digitální koláž za jeden a půl miliardy. To bylo právě NFT. Evidentně si tahle věc razí cestu do mainstreamu a Elon Musk se jí rozhodl podpořit. Že to bude ale cestou hudebního undergroundu, to asi čekal málokdo.

Více o NFT na czechcrunch