Evropská unie pořádala virtuální party v metaverzu, protože se chtěla přiblížit mladým lidem. Ukázalo se však, že se jedná o naprostý propadák, když se na akci „dostavilo“ pouze šest lidí. Tahle událost stála oddělení zahraniční pomoci Evropské komise deset a půl milionu CZK a to včetně vývoje a propagace. Cílem celého eventu bylo lidi poučit o investičním plánu Global Gateway.

Oficiální zpráva uvádí, že na akci vystoupil virtuální DJ, který hrál techno. Těžko říct, čemu říkají v EU techno, takže bych si v tomto případě nebyl úplně jistý hudebním žánrem.

„Event byl zaměřený na nepoliticky angažované osoby mezi 18 – 35 lety, kteří jsou aktivní na TikToku a Instagramu, s cílem zvýšit podvědomí o tom, co dělá EU na světové scéně.“ – řekl jeden z úředníků EU

Celé to sledoval i novinář Vince Chadwick, který o tom informoval i na svém twitteru. Po neúspěchu jsou úředníci grilováni diplomaty ohledně komunikační strategie, kterou použili při propagaci eventu. Podle všeho se jednalo o poslední akci tohoto typu, další by neměli následovat.