10447544_10203237239286303_303868326769571275_n

David Novacek patří na naší scéně mezi jedny z mála lidí, kteří se drží a stojí za tím svým a nepodléhají žádným trendům a davovému šílenství. V poslední době se kolem tohoto umělce a jeho produkce událo několik zajímavých věcí, o kterých se s námi David podělil v menším rozhovoru. V něm se dozvíte jednu zásadní a hodně žhavou novinku, kterou nám veřejně zdělil vůbec jako prvním.

Ahoj Davide. Nedávno jsi namíchal kompilaci pro Nike, respektive pro závod na 10km Prahou s názvem We Run Prague. Jak k této spolupráci došlo?

Ahoj. Tento set míchám pro ten závod každoročně. Já sám ho každej rok běžim a jak už víš, tak moje srdce kromě muziky bije taky pro Nike, tak jsem prostě chtěl opět udělat všem radost a namíchat jim něco do sluchátek, ať se jim dobře běží. (smích)

Před několika dny jsi také vydal nový track s DJane Mejsi „Polka‘` zcela zdarma. Co vás k tomu vedlo a jak se vám společně pracovalo?

S Mejsi se známe dlouho, protože vyrůstá ve stejném městě. I když na sebe nemáme tolik času, tak jsme aspoň ve spojení přes mobil a občas se to urve, že přijde ke mně do studia a něco spácháme. Oba děláme ve stejném programu, tak to jde jak po másle (smích) Track „Polka„ jsme udělali za pár hodin a prostě se rozhodli, že zase uděláme pár lidem radost a dáme to free. Mejsi je šikovná, jde si za svým a ví co chce. Určitě to nebyla naše poslední spolupráce.

Na tvém soundcloud profilu máš také několik bootlegů co jsi udělal. Když se rozhodneš nějaký udělat, máš už předem dané jaké skladby to budou, nebo tvoříš tzv. za pochodu?

Bootlegů mám nespočetně, ale bohužel zrovna SoundCloud to začal krutě stahovat, kvůli autorskejm právům, což vůbec neodsuzuju a je to dobře. Už jich tam mám jen pár, ty hlavní, pro mě nejdůležitější. Jsou to ty, co hrajou světový Djs a tím mě taky podporujou a ženou kupředu, když mi i sami napíšou, ať jim to pošlu. Jak to vzniká? Většinou se mi líbí nějaká pasáž v určitym tracku, nebo jen piano a vocal a zbytek nesnášim (smích), tak k tomu nalepim něco jinýho.

david novacek

Co máš přichystané do budoucna? Další vlastní produkce? Remix?

Budoucnost? Budeš první, kdo to bude veřejně vědět a odhalim tak tim i důvod, proč jsem byl od Února jen jednou hrát. Jsem pořád zavřenej ve studiu a dělám na svym vlastnim albu. Byl to vždycky takovej můj menší sen, mít vlastní album.

Moment, říkáš vlastní album? Můžeš nám o tom povědět něco více? Kdo s tebou na něm spolupracuje atd.?

Přesně jak slyšíš, album (smích). Vždycky jsem si chtěl všechno vydřít sám, od nikoho nic nechtěl, nikoho se o nic neprosil, tak na něm dělám stejně jako na všech vlastních singlech sám. Je o mě známo, že si moc lidí k tělu nepustim a zatím jedinej člověk, kterej je na tom albu se mnou a právě jsme spolu dokončili track „Fall„ (ve kterém je vocal od britské zpěvačky) je DJ Mario. Od chvíle, co jsme se poznali jsme jak táta a syn, máme rádi stejnou muziku a vůbec ve všem si rozumíme. On měl dřív svou kapelu a je skvělej muzikant, což je ve studiu obrovská výhoda. Já mám třeba melodii piana v hlavě vymyšlenou, tak jí pak hledám, zkoušim, ladim, až k tomu dojdu. Muzikant k tomu sedne a zahraje jí (smích). Mám v plánu dát na album ještě jeden Track s člověkem, který si říká Carlos Rey. Je to můj kamarád, kolega a taky takovej brácha v muzice na stejný vlně. V současné době mám 8 tracků na album dokončenejch a dalších 5 rozdělanejch, tak uvidim, co s nima dál a jak to půjde. Datum vydání alba říkat nebudu, protože nesnáším na něco spěchat a odfláknout to, jen aby to už bylo.