housemagazine narozky cover

Již desátého října se můžete těšit na narozeninou párty našeho serveru, která proběhne v pražském klubu Duplex. Jako headliner vystoupí německý dj a producent – Philippe Lemot. Rozhodli jsme se ho oslovit a položit mu několik otázek a připravit tak pro Vás rozhovor s touhle vycházející hvězdou.

Event: https://www.facebook.com/events/594857693957172/?fref=ts

Ahoj Philippe! Moje první otázka zní – Jak jsi se dostal k taneční hudbě? Jaký byl první impuls?

Ahoj, rád tě poznávám! Odjakživa jsem se velice zajímal o hudbu, a když se začátkem 90tých let začala pořádně rozvíjet techno a house scéna, tak mě to začalo bavit nejvíc. Můj opravdu první impuls byl track „She knows you“ od dje Tonky. Byl to můj úplně první vinyl, který jsem si koupil a od té doby jsem o hudbě tohoto žánru chtěl vědět co nejvíc!

A jak je to dlouho co jsi dj a producent?

Začal jsem s djingem, když mi bylo 16 let, ale v té době to byly převážně pouze školní studentské párty. Moje první opravdové klubové gigy začaly až v roce 2010, kdy jsem se přiblížil ke skupině kolem Cocoon Clubu ve Frankfurtu a dostal nabídku na rezidenturu po boku takových djů, jako například Fedde Le Grand, Nicky Romero nebo Laidback Luke.

Pamatuješ si svůj úplně první gig? Kde to bylo a jaké z toho máš vzpomínky?

Abych byl upřímný, tak svůj úplně úplně první gig si už bohužel nepamatuji, bylo to strašně dávno. Spíš si pamatuju svůj první gig v Cocoon Clubu! Tehdy jsem hrál na druhé menší stage a Funkerman hrál na hlavní stage. Byl jsem strašně nervózní, když si mě přišel poslechnout na mojí stage potom co dohrál. Nakonec to dopadlo tak, že se ke mě přidal a společně jsme to tam pořádně rozjeli. Později to byl právě on, kdo mě představil lidem, kteří měli na starosti celý Cocoon Club a vlastně to byl on, kdo mi dal tu šanci předvést se na hlavním pódiu a pravidelně tam vystupovat.

Kdo další tě inspiruje v hudebním světě? Můžeš nám prozradit své oblíbené producenty?

Je spousta různých hudebních stylů a žánrů, které na mě mají velký vliv. Dokážu ocenit prakticky jakýkoliv hudební žánr a neomezuji se pouze na elektronickou hudbu. Pokud ale přejdeme k producentům, tak ti kteří se mi opravdu líbí jsou například Nicky Romero nebo Deniz Koyu. Znám Denize z mého rodného města v Německu a to už dost dlouho. On byl vždycky super soustředěný a technicky zdatný co se produkce týče. Byla to jen otázka času, kdy vzlétne a stane se tím, kým je dnes.

Jak by si českému publiku popsal svůj aktuální sound?

Nejsem si úplně jistý, jak popsat můj styl. Vážím si hudby jako takové, takže v mých setech nenajdete pouze big room tracky nebo progressive sound. Snažím se míchat různé styly včetně hip hopu, breakbeatu a podobně. Takže u mě naleznete energetické mixy, které tě vezmou na cestu plnou vzestupů, ale také pasáží, kdy nechám vaše uši trošku odpočinout. Je to prostě něco jiného než standardní top 10 beatport, který hraje většina djs.

V minulosti si už v pražském klubu Duplex vystupoval. Jak se ti líbil klub a město?

Bohužel jsem neměl příležitost si pořádně projít město. Času bylo málo, ale tentokrát bych si to chtěl moc rád vynahradit. Show v Duplexu byla tehdy opravdu zábavná a lidi byly úplně šilený a hodně ocenili moji sprchu šampaňským :)))

Jaký byl tvůj nejlepší gig, na kterém si kdy hrál? Můžeš zmínit třeba top 3?

Moje top 3? Tak to bude těžké. Jedna show, která ve mně zanechala skvělé vzpomínky byla určitě ta v Cocoon Clubu, kde jsme hráli b2b set společně s Martinem Solveigem. Klub byl tehdy strašně narvaný a energie byla prostě parádní. Oba dva jsme hráli naprosto skvěle a naše styly si moc dobře sedly. Druhý legendární gig proběhl letos v Soulu v Jižní Koree. Korejci rozjeli neskutečnou párty a prosili mě, zda můžu hrát ještě déle a tehdy to byla určitě jedna z nejlepších akcí, kde jsem hrál. Poslední akci, kterou bych chtěl také zmínit je moje úplně první hraní v Las Vegas letos v červnu. Byl jsem dost nervózní, ale pak se to znenadání otočilo a já sem rozjel takovou párty, že lidi zůstali až do východu slunce a zvrhlo se to v dobrou afterparty. Vegas má velice specifickou atmosféru. Cítíš neskutečné souznění mezi partypeople a djem. Je těžké to popsat, ale byla to skvělá show!

Připravuješ v současnosti nějaké nové tracky? Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Ano je to tak. Momentálně pracuji na dvou naprosto odlišných projektech. Jeden je hodně našláplý progressivní track s hodně prvky bicích nástrojů. Druhý projekt je tak trochu experimentální. Je to hodně elektronický track z 80s soundem a vokálem, který každý zná. Mám v plánu ho vydat, ale musím ještě vytvořit také remix pro kluby, protože v originále to bude spíše rádiová verze. Pojmul jsem to prostě jako takový experiment, tak uvidíme jak to dopadne.

A co děláš vůbec ve svém volném čase? Máš nějaké normální zaměstnání?

Kdysi jsem dělal normální práci. Pracoval jsem jako obchodní psycholog pro hlavní účetní firmy, ale vzdal jsem se tohoto povolání pro svoji lásku k hudbě. Abych byl upřímný, tak kromě hudby nemám ani žádné koníčky. Rád pracuji na vlastní hudbě, cestuji a snažím se trávit čas s lidmi, kteří vědí hodně o hudbě a díky tomu se dál rozvíjím. Moje jediné skutečné hobby je hrát black jack pokaždé, když jsem v Las Vegas :)))

Češi jsou milovnící dobrého jídla. Jaké jídlo máš rád ty?

No jo vlastně, máš pravdu. Málem bych zapomněl. Můj velký koníček je také jídlo. Dokážu velice ocenit dobré jídlo, které může být prakticky cokoliv od Suhi až po Steak nebo dobře připravený domácí burger. Když jsem u vás byl minule, tak jídlo v Duplexu bylo opravdu velice dobré. Měli jsme společnou večeři před vystoupením a byl jsem skoro v jídelním coma protože jsem toho snědl až moc :))))))

Můžeš vzkázat nějaká poslední slova svým fanouškům v ČR?

Děkuju za veškerou podporu a doufám, že párty tento pátek bude ještě šílenější než posledně!

Děkujeme za rozhovor!