mio1

Oslovili jsme další vycházející hvězdu českého djského nebe, aby nám dala exkluzivní rozhovor. DJ Mio je bezesporu jedním z těch, kteří se snaží něco pro tuzemsko taneční scénu něco dělat a jeho projekt Hey Listen už navštívilo několik tisíc lidí. Pokud Vás zajímá, kdo je jeho vzorem či co chystá do budoucna, tak čtěte dále.

Začneme zlehka. Řekni nám jak se jmenuješ reálným jménem, kolik let hraješ a jak jsi se k tomu dostal?

Ahoj, mé reálné jméno je Milan Martínek, ale myslím že mě takhle nezná skoro nikdo, takže pro všechny spíš Mio. Je mi 24 let v říjnu budu slavit 25 let a hraji už od roku 2005. To že se budu věnovat muzice nebo tanci bylo jasné už od plenek. Od malička jsem byl veden k muzice..u nás doma se člověk nedočkal ticha a klidu, stále byla puštěná muzika. Díky rodičům jsem poznal kvalitní muziku, díky nim jsem DJ. Tím že jsem se od malička zajímal o muziku, tím to bylo pro mne jednodušší. Přesně jsem věděl co lidi mají rádi, na co si při nejhorším za čas zvyknou atd… V tu dobu jsem bydlel v malé obci jménem Mnetěš, kde jsme měli s kamarády malou klubovnu a tam to vše začalo. Jakmile měl někdo s kamarádů narozeniny, svátek nebo se vítal nový rok, tak jsem stál za jakýmsi pultem a bavil všechny svou připravenou muzikou. Musím přiznat v té době to byly písničky české, starší a rádiovky. Jednoho hezkého dne mě oslovil starší kamarád, že má známou, které patří klub v Roudnici nad Labem. Jestli bych si tam nechtěl zahrát, že to dokáže zajistit. Jak řekl tak bylo. Moje první hraní se odehrálo v Roudnici nad Labem v klubu Pod Lipou, kde jsem měl cca 50 lidí. Na tu dobu to bylo dost, jak pro mě tak pro majitelku. Postupem času jsem se stal rezidentním DJ tohoto klubu a z 50 lidí se návštěvnost zvedla na 500 a více… Od té doby jsem věděl co chci dělat, i přes to, že mě dost rádoby kamarádů shazovalo a nevěřilo, tak jsem si šel za svým a stále jdu. Hraní je pro mě, po rodině to nejdůležitější.

A přezdívku MIO sis vymyslel sám?

Ano přezdívku MIO jsem vymyslel sám. Bylo to tak že mi napsala majitelka klubu Pod Lipou, že potřebuje do hodiny moje DJ jméno kvůli plakátům. Takže vše bylo strašně narychlo, ale díky bohu už v té době jsem měl trochu rozumu a vymyslel jsem rychle něco co mě vystihne, něco co si každý zlehka zapamatuje a vysloví. Přezdívka MIO byla jasná volba.

Jak bys charakterizoval svůj styl?

Můj styl hraní bych charakterizoval dvěma slovy (ENERGICKÝ BLÁZINEC). Vždy se snažím aby moje sety gradovaly, aby si lidi fakt řekli (ty vado to je blázen ten do toho dává všechno), protože já do toho opravdu dávám vše. Každé hraní zhubnu minimálně dvě kila. Žánr muziky, který valím mezi lidi je většinou Electro, Progressive, Tech house a House. Tím že mash up většinou dělám live, tak se může stát že se objeví v setu HIP HOP nebo něco rokovějšího atd.. Jak kdy, prostě podle mojí nálady a podle lidí. Rád si hraji a rád bavím lidi, proto se nebojím ani mikrofonu.

Kdo je tvým vzorem na hudebním poli?

Asi takhle fandím všem DJs co něco dokázali a mají světovou úrověň. Je pár z nich, co se mi opravdu líbí jejich styl hraní nebo produkování. Mezi tyto patří italská dvojice Merk & Kremont, Tujamo a nebo třeba i Juicy M. Tím, že to pozoruji trochu jinak než ostatní, tak koukám dost i na to, jak fungují jako značka. Takže i dost na jejich grafiku, foto, promo atd.. Co se týče zpěváků a zpěvaček, tak pro mě nejvíce znamená a vždy bude Michael Jackson, Justin Timberlake, Mariah Carey nebo Whitney Houston.

mio2

Chystáš v nejbližší době i nějakou produkci?

Produkce je pro mě momentálně tabu.. Jelikož teď máme dost práce s pořádáním The ONE Festivalu a se spousty dalšími akcemi HEY LISTEN, tak není moc času. Snad až se to vše trochu uklidní, tak se do něčeho pustím. Dva parádní tracky, na kterých má velikou zásluhu můj kamarád a kolega J-Jeremy, už máme i na youtube a musím říct, že mají veliký úspěch, jak v počtu poslechů, tak i v klubech, když je hraji.

Pojďme se ale přesunout od budoucna. Četl jsem, že jsi jeden z pořadatelů The ONE Festivalu, který proběhne v Roudnici nad Labem. Budete tam mít „Áčková“ jména tuzemské scény. Bylo těžké všechny dostat v jeden termín na jedno místo?

Dočetl ses správně, ano jsem v tom trochu namočený, a abych pravdu řekl, jsem za to moc rád. Pro mě a pro kolegu je to veliká výzva. Zatím jsme dělali mejdany cca pro 1000 lidí, jednalo se vždy o projekt Hey Listen. Tentokrát to bude něco většího něco, co si chceme pamatovat a užít společně s lidmi a účinkujícími. Je pravda, že na Festival jsme pozvali jen ÁČKA.. nemyslím si, že by bylo nějak extra těžké je dostat v jeden den na jedno místo, víc obtížné bylo vymyslet koho vůbec oslovíme, a jak postavíme časový line up. The ONE Festival bude jedinečný v tom, že skoro každý bude hrát B2B systém, takže hvězdy jako je Richard Reynolds, Brian, Lafayette atd… budou mít vždy svého kolegu. Příklad Richard Reynolds vs. Manene, Brian vs. Lafayette, Mio vs. Mejsi atd..

Jak dlouho dopředu se vlastně takový festival připravuje a kolik lidí na něm dělá?

Nevím jak ostatní pořadatelé, ale my tuto akci připravujeme asi něco málo přes půl roku, i když je pravda, že tento nápad máme v hlavě už asi dva roky. Ten pravý čas, ale nastal až teď. Zatím se o vše staráme jen ve dvou. Jak říkám je to pro nás obrovská výzva.

Co pro Vás bylo nejtěžším rozhodnutím kolem toho?

Nejtěžším rozhodnutím bylo jméno festivalu.

Proč padla volba právě na Roudnici? To není zrovna typické „párty“ město.

Právě proto, že Roudnice nad Labem je ochuzená o veliké akce, festivaly apod. A když už pro lidi udělá v tomto okolí někdo něco většího a kvalitního, tak to jsme opět my. Nechci, aby to vyznělo namyšleně, ale opravdu se tu snažíme jen my. A tím, že v Roudnici nad Labem bavím lidi už skoro 10 let, tak byla jasná volba, kde Festival udělat. Lidi si to tu zaslouží a věřím, že všem ukážou, jak se opravdu paří.

Na facebooku to vypadá, že je o párty velký zájem. Jste na to připraveni kapacitně? A kolik je v současnosti prodáno vstupenek?

Ano, všimli jsme si toho také.. je pravda že na facebooku opravdu lidi vnímají tento festival, jako něco velikého, kde se dočkají všeho po čem touží. Myslím, že grafika, jméno a line up láká dosti lidí, a že se tento festival bude řadit mezi ty povedené. Ale nechci to zakřiknout, může se stát cokoli. Co se týče kapacity ,tak si myslím, že připraveni jsme .. dali jsme si raději pojistku v podobě dvou dalších stanovišť, jako je After stage a Techno Talent stage. Vstupenek je prodaných opravdu dost, necelých 70% vstupenek je mezi lidmi. Proto, by lidé opravdu neměli váhat se zakoupením vstupenek.

Co bys vypíchnul jako největší lákadlo?

Největším lákadlem by měl být line up, který je sestaven jen z těch nejlepších, mezi které patří i mladí talenti a producenti. Dalším lákadlem je prostředí, a také to, že tam budu slavit 25. narozeniny :D. Co dále by mohlo návštěvníky zajímat, jsou lidové ceny na baru i ceny vstupenek.

Díky za rozhovor a budeme se těšit zase příště

Také mockrát děkuji za rozhovor, přeji vašemu webu jen to nejlepší, a také dost úspěchů, zasloužíte si to.

MIO nám také namixoval guestmix pro náš podcast. Čekuj třicátý první díl, kde se v druhé půlhodině objeví jeho mix.

Jesper presents housemagazine.cz podcast 031 (MIO guestmix) by Housemagazine.Cz on Mixcloud