dada life sasazu report

Banáni se vrátí! Přesně to jsem si říkal, když jsem poprvé zahlédl zprávu, že do naší vlasti znovu přijede dvojice Dada Life. Tihle dva borci, kteří jsou proslulí zmíněným ovocem a šampaňským, se měli představit 21. listopadu v pražském klubu Sasazu v rámci partykonceptu Dreamland. Slovíčko „měli“ jsem použil záměrně, protože jeden z dvojice musel kvůli zákeřné nemoci zůstat doma (více informací čtěte ZDE). To však na show nic neubíralo a pokud k tomu připočteme i kvalitní tuzemský support v podobě Richarda Reynoldse, Pierre Marca či DOMa, tak nám vznikla hodně vydařená párty. Vlastně nejlepší Dreamland vůbec, ale k tomu se ještě dostaneme. Jak jsem celou akci viděl svýma očima, to se dozvíte v mém reportu.

Do klubu jsem dorazil kolem půl dvanácté večerní a byl jsem mile překvapen zaplněným prostorem. Na mejdan s velmi očekávanými headlinery dorazilo asi nejvíce lidí ze všech Dreamlandů. Je sice pravda, že pódium bylo kvůli nafukovacímu nápisu posunuto více dovnitř, ale i tak zde bylo více lidí, než je obvyklé. Kromě zvětšení pódia jako takového se dočkala posílení i vizuální technika. U stropu byla natažená nová světla, otáčecí hlavy a vůbec to celé nějak víc blikalo. Ozvučení bylo na vynikající úrovni a ačkoli si někteří návštěvníci občas stěžují druhý den na pískání v uších, tak já žádné problémy neměl.

Na pódiu jsem jako prvního zastihl domácího DOMa. Ten vzhledem k „brzké“ hodině hrál poměrně tvrdý set, plný ostrých dropů a občasného bouncového beatu. Na druhou stranu je třeba říci, že dav to jasně vyžadoval. Atmosféra byla o poznání lepší, nežli na předchozím vydání se Showtek. Lidi se bavili od začátku a pařili, co jim nohy stačily. Mejdan se dostal do ještě větších otáček, když se za mixážní pult postavil miláček domácího publika – Richard Reynolds.

Richard Reynolds, dada life sasazu 2014

Již před dvěma lety jsem v článku pro konkurenční web napsal, že tenhle kluk má velkou budoucnost a za tím si stále stojím. Richard je pro mě aktuální tuzemská jednička, která si umí publikum podmanit, a jeho produkci hltá široká masa lidí. Set pak postavil, jak je již zvykem, hlavně na bouncových rytmech a postupně gradujícím tempu. Ruce nahoře byly stále častější, nohy se odlepovaly od země a DJ si své hraní vyloženě užíval. V jeho setu nechyběl aktuální hit Superjam, proslavená Shake It či Richardova nevydaná novinka Turn Up The Bass. Dav pak nejlépe reagoval na nedávnou beatport jedničku Burnin, kterou mají na svědomí Calvin Harris a R3hab.

Po druhé hodině ranní to přišlo! Na pódiu se objevil Stefan Engblom ze švédského dua – Dada Life. K mixážnímu pultu měl připojený Macbook a audiovizuální orgie se mohly rozjet naplno. Synchronizovaná LED stěna s unikátními animacemi, které si banáni standardně vozí s sebou, je nezapomenutelný zážitek … na to jsem se těšil asi nejvíce. Po stranách se pak nafoukl velký nápis Dada Life, který můžete znát z jejich předchozích vystoupení, a fanoušci v kostýmech banánů také pochopitelně nemohli chybět. Atmosféra se zvrtla v jedno velké taneční peklo a Stefan nás svým rychlým a přesným mixem nenechával vydechnout. V jeho setu nechyběly melodické pasáže moderních vrtaček, tvrdé beaty či známé hitovky z jejich produkce. Feed The Dada, novinka Freaks Have More Fun, So Young So High či Born To Rage. Došlo i na mou nejoblíbenější pasáž jejich vystoupení, a to vysamplování Gwen Stefani a její legendární: This Shit Is Bananas.

20141122_053948

Součástí téhle show byla i slibovaná polštářová bitva. A co Vám budu povídat, sranda to byla. Žádná velká zranění jsem kolem sebe nezpozoroval, a lidi se řezali ve vší počestnosti 🙂 Za tohle uděluji palec nahoru, stejně tak i za vysmáté úsměvy při skladbě One Smile. Ani vlastně nevím, jak to uteklo, ale na hodinkách mi svítila čtvrtá hodina a po obřím aplausu opustil Stefan své kormidelní stanoviště. Na jeho místo se postavil rezident téhle akce – Pierre Marco.

Ten to po takovém masakru musel ještě více vygradovat a jako první skladbu zařadil novinku od Knife Party – Micropenis, pokračoval D.O.D. – More Cowbell či Wiwek – Pleistocene. Jeho set měl náboj, šťávu a lidem dával potřebnou energii do brzkých ranních hodin. A ačkoli se všichni dobře bavili, tak kolem půl šesté však reprosoustava utichla a oznámil se rozchod!

Závěrem bych rád za sebe řekl, že se jednalo o nejlepší Dreamland, na kterém jsem byl. Mělo to atmosféru, hudební gradaci, vizuální show a v neposlední řadě skvělého headlinera. Hodně mi tenhle mejdan utkvěl v paměti a právem kandiduje na klubovku roku.