Partykoncept Dreamland začíná být v tuzemsku čím dál oblíbenější a při mé poslední návštěvě to bylo vidět. Jedenáctého října zde totiž vystoupil holandský bijec Ummet Ozcan, švédská dvojka Dimitri Vangelis & Wyman a ty pak doplnil support v podobě ověřených jmen: Richard Reynolds, Pierr Marco a Dom. Jak to celé vypadalo a jak jsem viděl párty svýma očima? To se dozvíte v mém reportu.

Na místo konání jsem dorazil lehce před půlnocí a po krátké security prohlídce jsem se vrhl odevzdat bundu do šatny a vlétl jsem dovnitř budovy. O klubu Sasazu asi není třeba se rozepisovat. Pěkné místo s luxusním prostředím a pohotovou obsluhou, je přímo dělané na mejdany tohoto typu a vždy se do něj rád vracím. Co však ale určitě stojí za zmínku, to byla pěkná a veliká stage, se kterou si organizátoři evidentně vyhráli. Kovová konstrukce se zavěšenou obří LED obrazovkou a laserem, který do tmy vykresloval siluety DJů, působila vskutku impresivně. Zvuk byl taktéž na velice slušné úrovni a musím říci, že ačkoliv občas mám s hlasitostí zvuku v klubech problém, ale tentokrát bylo vše sladěno na jedničku. Sice si někteří z mých přátel stěžovali na příliš velikou hlučnost, ale ti, co trpí „párty hluchotou“ jako já, to jistě ocenili 🙂 Pojďme se ale podívat na to nejduležitější, a to jsou výkony jednotlivých vystupujících.

Při mém příchodu ovládal mixážní pult rezident Dreamlandu Pierre Marco. Tohohle kluka jsem poprvé slyšel na únorové valentýnské edici s Deorrem a musím říci, že za tu dobu se posunul mílovými kroky kupředu. Jeho set patřil do kategorie těch „tvrdších“ a chvílemi jsem si říkal, aby to nezboural ještě před začátkem headlinera. Ačkoli se skvěle trsalo, tak tempo bylo na dvanáctou hodinu večerní docela rychlé a naše boty musely ještě něco vydržet :). Přeci jen nám kluci švédský prozradili, že DJ před nimi hraje nějak tvrdě a tak se budou muset trošku přizpůsobit. Právě kolem půl druhé se na pódium dostala dvojice ze Size Records – Dimitri Vangelis & Wyman a nutno říci, že se s tím vypořádali bravurně.

Jako první track v jejich setu zazněl nový a dosud nevydaný „Zonk“. Kluci navíc skladbu upravili do exkluzivního intro editu a párty mohla začít. Dav, který ten večer pařil jak o život, v tu chvíli vylétl až ke stropu a atmosféra se dala krájet. Melodický set složený s promyšleným „příběhem“ mě bavil do začátku až do konce a komunikace kluků s naplněným parketem byla ukázková. Kromě samotného „speakování“ nesměly chybět ani ruce nahoře či obligátní skákání. Jejich tracklist pak nebyl tvořen tupým „vrtáním“ a nezaslechli jsme žádné „puč jór hénds in dý ér“ ani „evrbady fakin džamp“. Naopak, promyšlené skladby z jejich produkce a převážně labelu Size Records tomu dávaly opravdovou „velikost“. Ke slyšení tak bylo: AN21 a Max Vangeli – People Of The Night v jejich remixu, Totem od Tom Staara, Arno Cost & Norman Doray – Strong, Third Party – Everyday Of My Life a pochopitelně nesměl chybět ani jejich největší hit – Payback na kterém spolupracovali s božským Steve Angellem. Do tohohle masakru však vlítnul track, který sice sám hraji, ale tady mě totálně rozválcoval. Jejich novinka pod názvem ID2 (ano, to je skutečný název) v kombinaci s vokálem „Reload“ je perfektně sladěná a dohromady jim to v mash-upu velmi sluší. Snad dvouminutová hudební erekce a následný výbuch ve mně vzbudil totální euforii, kterou těžko popisovat … to si musí zažít každý sám. Jejich set však utekl jako voda a my se mohli připravit na headlinera večera – a tím byl Ummet Ozcan.

Holandský řezník s tureckou krví je znám tím, že se do svých setů vždy obuje s velikou vervou a rozjede párty na maximum. A to se stalo i tentokrát. Z davu bylo cítit, že on je ten, na kterého tady čeká nejvíce lidí a trasparenty s jeho jménem dávají tušit, že má v tuzemsku mnoho fanoušků. Tvrdý beat a rychlá svižná jízda je přesně to, co vystihuje jeho sety. V kombinaci s jeho rychlým mixem, který nezanechává žádná hluchá místa, se jedná jedná o smrtelnou kombinaci a při pohledu do davu jsem měl občas pocit, že pár lidí dostane infarkt. Vzhledem k rychlým přechodům měl pak nejrozsáhlejší tracklist ze všech vystupujících a slyšet jsme mohli hromadu jeho produkce: Revolution, Smash, Raise Your Hands, SuperWave či track Overdrive, na kterém spolupracoval společně s Calvinem Harrisem pro jeho nové album. Na hruď jsme si zaklepali u skladby „The Wolf“, na které pro změnu kolaboroval s Dimitri Vegasem a Like Mikem a vychází z melodie oblíbeného filmu „Vlk z Wall Street“. Ozcan pak ve svém setu nabídl i hromadu mash-upů a editů, které si schovává pro svá vystoupení a kterými se snaží od své konkurence odlišit. K tomu mu pomáhá i skákání, jančení a mluvení do mikrofonů nejen za mixážním pultem. Osobně si o něm myslím, že se jedná o velice energického člověka, který dává lidem to, co aktuálně chtějí. Jeho výkon bych pak hodnotil za jedna.

dreamland ummet ozcan 1

Další na řadě byl miláček domácího publika Richard Reynolds. Ten své vystoupení začal svým posledním releasem „Superjam“ v exkluzivním intro editu, který obsahuje temné zvuky jak z filmového soundtracku. Jeho show se pak nesla převážně v australských beatech a pořádném bounce stylu, kterým se Richard prezentuje. Důležité však bylo, že to znatelně šlapalo a hlavně díky tomu neodešlo příliš mnoho lidí a parket byl po celou dobu jeho vystoupení slušně zaplněn. V tracklistu pak nechyběla Richardova produkce Shake It či jeho vyhlášené mash-upy, kterými bourá většinu klubů v české a slovenské republice. Jeho set utíkal jako voda, rychlé a přesné přechody nikoho nenechaly vychladnout a lidé se dobře bavili. Jelikož všechno jednou musí skončit, tak hudební produkce byla v půl šesté odstřižena a nezbývalo, než Richardovi uznale zatleskat a těšit se zase příště.

Závěrem bych chtěl organizátorům pochválit stage, audiovizuální stránku a line-up. Největším plusem byl však jednoznačně dav! Skvělá atmosféra, ruce nahoře a při vybraných pasáží zpěv … tohle mě fakt baví! Vangelis s Wymanem dokonce na svém twitter účtu napsali, že Češi, Slováci a Poláci mají nejlepší „párty dav“. Díky všem, kteří dorazili, a doufám, že se uvidíme zase příště!

Načítání

Club Sasazu, Prague, Chech Republic, we got one word for you: WOW! #ID2

Zobrazit na Instagramu