jaqullin 5

Na našem hudebním portále už jste měli možnost vidět rozhovory s mnoha nadějnými DJi a prodcenty. Teď ale přinášíme opravdový klenot. Původně jsme chystali minirozhovor s DJkou Jaqullin k našemu housemagazine podcastu, ale nám se její vyjadřovací projev natolik líbil, že jsme jí poprosili o plnohodnotný rozhovor a ona nadšeně souhlasila. Vlastním jménem Jana Pokorná je velice skromná a milá dívka, která má dobře nastartovanou kariéru a za mixpultem se umí řádně otáčet. Vy si teď na našich stránkách přečtěte exkluzivní rozhovor, který prozradí nejednu zajímavou informaci. Za náš server se pak ptal TiGi.

Kdo tě k hraní přivedl?
Vlastně já sama. Od mala jsem byla k hudbě jako takové vedena, a přes hudební nástroje, zpěv a tanec jsem přešla až k samotnému Djingu. Cítila jsem, že mám hudební rozhled a chtěla jsem jej zúročit. Jakmile jsem začala hrát, rychle jsem pochopila, že to s tím rozhledem nebude tak slavné, ale uchvátilo mě to a drží tuším už 4 roky.

Jakým hudebním stylem se prezentuješ?
Musím říct, že v tomto ohledu jsem se dlouho hledala. Začínala jsem na housu, postupně přešla na dnes velmi oblíbený bigroom house, ale našla jsem se až v tech housu a technu, u kterých jsem zůstala až dodnes. Nějak mi ty čistší basové linky bez vrzavých dropů, takzvané ,šlapačky´, vyhovují více. Sety se snažím stavět tak, aby měly svůj vývoj,gradovaly a byly jedinečné!

Jak se díváš na aktuální domácí taneční scénu?
Mnozí tvrdí, že česká scéna jde do prčic, nebo že už tam je. Že se všude hraje oblíbené , EDM ´ (pozn. dodnes nechápu proč je to nyní označení pro progressive, bigroom a electro když by to měl být souhrnný název pro celou electronic dance music včetně housu, techna atd.) a že lidi na nic jiného neslyší a nechodí. Není to pravda! Každý se jde bavit na to svoje – jasně uznávám, EDM ted kraluje, ale upřímně tomuto trendu nedávám moc času, věřím že tech house a techno půjde zase nahoru. Vždyť už i Djs se ozývají, že ty ,vrzačky´nebaví. A jde to i s jinými styly, i když samozřejmě ne tak jednoduše – vezměme si třeba Let it roll, Svojšice, Prigl open air, Apokalypsu, Festiu a další skvělé akce. A nejen to, myslím že čeští promotéři k nám vozí skvělá zahraniční jména, řekla bych čím dál častěji, a lidi na to reagují.

jaqullin 3

Nejlepší hraní v životě?
Nedokážu posoudit. Snažím se si užít každou akci na 100%, ať už jde o velkou akci s našlapaným line-upem nebo komornější akce. Mnohdy mám dokonce raději vystoupení v malých klubech a o to lepší atmosférou. Velmi cenné jsou pro mě samozřejmě party se zahraničním jménem, je skvělé stát po boku člověka, jehož tracky na akci běžně hrávám. Kdybych ale přece jen měla zhodnotit svá nejlepší hraní v životě, bylo by to loňské vystoupení na Svojšicích a Christmas party. Letos u mě zatím vítězí vystoupení na JZD techno stagi na Air festivalu a vydařená akce Chillin Boat Prague na parníku Tyrš. Velmi se také těším na zářijový Unique house festival a také říjnový ONE festival.

Který DJ by od tebe dostal cenu „krásy“ ?
Nad touhle otázkou jsem upřímně nikdy nepřemýšlela. Spíš DJům koukám pod ruce a sleduju jejich celkové vystupování, než že bych řešila jejich vizáž. Moc sympatický a charizmatický je pro mě agentinský Adrian Hour, skvěle na mě působí Siwell a na koho nedám dopustit, je ukrajinský techno zabiják Spartaque. V Česku ale máme taky sympaťáky. Co se Djek týče, nechodila bych ani az hranice, na domácí scéně máme krásné ženy.

Kdo je pro tebe vzorem hudebním vzorem?
Mám jich více a postupem času se dost měnili. V začátcích to byl určitě Laidback Luke, strašně se mi líbila jeho technika mixu. Ve chvíli, kdy jsem se zamilovala do techna a tech housu, to byly určitě jména jako Umek, Jay Lumen, DJ Rush nebo Filterheadz a jejich skvělá produkce. Z housu to jsou Hoxton Whores, Rene Amesz nebo My Digital Enemy. A samozřejmě nesmím zapomenou na legendu Carla Coxe – k tomu pánovi není třeba nic dodávat, kdo zná, ví.

Chystáš nějakou hudební produkci?
Mám to v plánu už nějakou dobu – přiznávám, nejsem schopná se k tomu dokopat. Mám v hlavě spoustu nápadů, snad se mi to podaří vše realizovat. Někdo říká, že vlastní produkce je nezbytná, já bych jí nazvala velmi důležitou. Člověka to zase posune o level výš.

Posloucháš ještě něco jiného kromě elektronické hudby?
Ano, poslouchám i spoustu dalších stylů. Díky tančení jsem poslouchala hodně hip hopu, dancehallu, latina a RnB, obdivovala jsem Missy Elliot, Seana Paula, The Game nebo 2Pac. Později mě chytl rock, skupiny jako Good Charlotte, Billy Talent nebo Paramore. Teď mám v uších většinou samozřejmě to co hraju, abych si naposlouchala nové tracky, ale ráda si všechny tyto věci z nostalgie poslechnu. A když potřebuju úplně vypnout, tak volím věcí jako Pharell Williams, Justin Timberlake nebo John Legend.

Snad každý DJ má vtipnou historku „z natáčení“, která je ta tvoje?
Zaseknutý zámek na záchodě pět minut před hraním. Doporučuju, slušný adrenalin!

Máš raději hraní v klubech či na velkých otevřených akcí?

Záleží na období. V létě jsem samozřejmě raději venku místo paření se v klubech, venkovní akce mají svoje kouzlo, nejlépe ještě pokud jsou přes den, což je momentálně spíš zahraniční trend. Zbytek roku mi nevadí v klubu, i když se musím přiznat, že hodně bojuju se zakouřeným prostředím a někdy s velkým vedrem.

jaqullin 4

Bez jakých věcí se na párty neobejdeš?
Když odjíždím na party, tak si kontroluju, asi jako každý, 5 věcí – CD, sluchátka, mobil, klíče, peněženku. Na party samotné se pak neobejdu bez pořádného zvuku, odposlechu zprava, techniky jako takové a samozřejmě bez lidí, co celou party tvoří. A sem tam můj kamarád Jagermeister 🙂

Je DJing tvým povoláním snů? Do kolika odhaduješ, že lze tohle zaměstnání dělat?
Djing je jeden z mých splněných životních snů. Platí mě za něco, co miluju, to může říct málokdo. Povoláním bych ho ale úplně nenazvala, v dnešní době tohle užíví opravdu jen ty nejlepší. A nechci se dostat do situace, kdy to budu dělat místo za peníze a s láskou, jen pro peníze. Ztratí to pak veškeré své kouzlo. A do kolika lze tohle dělat? Dokud to člověka vnitřně naplňuje a baví. Ve starším věku přichazí čím dál více povinností, rodina, a je pak těžké se tomu nadále věnovat a lítat po víkendech na party. Zvlášť Djky, se po porodu těžce vrací zpět na scénu, pokud se vůbec vrátí. Ale pokud to člověk miluje, vždy si najde cestu.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří