matamar 2

Duo MATAMAR si za dobu své působnosti vytvořilo pevnou pozici na české klubové scéně. Vystoupili ve všech předních klubech v ČR, ale slyšet je bylo i v zahraničí. Jsou známí svým zápalem a hudebně vkusnými sety, které se těžko škatulkují a najdete v nich prvky od tech-houseu až po electro. Jejich radioshow se vysílala na více než 40ti světových stanicích a k jubilejnímu 100.dílu jim osobně gratuloval sám Ferry Corsten. V současné době připravují vlastní pořad WOW na SeeJay rádiu a jsou rezidenti vlastní noci v pražském klubu Duplex, na které vystoupili například holanďané Firebeatz. Současně hrají také za deep/tech-houseový projekt DEEP DEER a společně s top českou djane Elite tvoří formaci ELECTRO GANG. Rozhodl jsem se kluky trošku vyzpovídat a vznikl tak velice zajímavý rozhovor.

Jak jste se poznali a kdy Vás začala zajímat muzika jako DJské duo ?
Potkali jsme se už de facto v 1.třídě na ZŠ. Tenkrát jsme ještě každý chodili do jiné třídy. Poté jsme oba přestoupili na jinou školu a potkali se ve druhé třídě a od té doby jsme (až snad na jeden rok, kdy jsme každý seděl v lavici s někým jiným) nejlepší kamarádi – prostě láska na první pohled (smích)

Proč zrovna název Matamar ?
Nečekaná otázka (smích). Je to jednoduché – Mata (Martin) + Mark 🙂

V duplexu máte svou rezidenturu, budete hrát na akci s Paul van Dykem či Mark Knightem. Já vás znám mnoho let a proto vím, jaký kus práce za vámi stojí. Můžete ale popsat ostatním lidem jak jste se protloukali scénou ?

Kdybychom tu měli popisovat celou naši pouť, asi by to zabralo „pár“ řádků a pochybuji, že by to bavilo někoho číst. Pro čtenáře, kteří třeba celou naši historii neznají můžeme prozradit, že hrajeme od roku 2006 a za tu dobu jsme ušli celkem kus cesty a to i co se týče našeho hudebního vývoje.

Kromě jména Matamar používáte ještě názvy různých projektů jako Electro Gang či Deep Deer. Proč a co představují ?
Jak už jsem nastínil v minulé otázce, tak za tu dobu na scéně jsme si prošli různými odnožemi elektronické hudby. Baví nás hodně experimentovat a kombinovat různé styly a o to jsme se snažili v každém z našich „období“. „Electro Gang“ je náš projekt s jednou z top českých djane E-Lite se kterou jsme se poslední dobou opravdu hodně shodli co se týče pojetí electra a houseu, tak jsme si řekli, že vytvoříme společně nějakou značku, pod kterou budeme vystupovat. Poslední dobou nás hodně začal bavit deep house a jelikož pod jménem Matamar si těžko můžeme dovolit někde zahrát deep house set, rozhodli jsme se vytvořit si alter-ego značku.

matamar 1

Koukal jsme, že děláte i moderátory plesů atd. Jak je tohle řemeslo rozdílné oproti DJingu ?
Moderování akcí se věnujeme momentálně spíše jen okrajově a vlastně to vzniklo spíše náhodou. Díky naším pořadům, které jsme měli na různých stanicích, nás tak nějak napadlo proč nezkusit si občas něco odmoderovat a začalo nás to bavit. Je to určitě velký rozdíl a občas možná i větší adrenalin, jelikož na party se nějaká chybka snáž zamaskuje, kdežto při moderování je nějaké okno celkem prů…

Na seejay rádiu máte i vlastní pořad. Jak došlo k vašemu angažmá ?

Naše první kontakt s radiem byl už před mnoha lety, kdy jsme tenkrát dostali nabídku vysílat náš pořad Language of Trance, který navazoval na naši pravidelnou party v klubu Vertigo v Praze. Časem jsme pořad začali lincencovaně dodávat i do dalších stanic, až jich bylo nakonec více jak 70 na celém světě. Jelikož jsme postupem času náš hudební vývoj směřovali jiným směrem, přenechali jsme její vysílání naším kolegům ze stáje LOT. Pak se naskytla možnost vysílat na znovuzrozeném radiu Zlatá Praha (později Zlatka), kde jsme měli vlastní moderovaný pořad Poprask. Rádio se bohužel potýkalo během svého působení s mnoha problémy a střídání majitelů a v době, kdy se dá říct defacto stagnovalo přišla nabídka vlastního pořadu na SeeJay radiu, kterou jsme přijali a přišli s konceptem pořadu WOW.

Kdy se dočkáme singlu od dvojky Matamar ?
Doufejme, že už brzy 🙂 Máme v plánu tento rok (když vše půjde jak má) vypustit už konečně něco do světa. Jestli to bude za projekt Deep Deer, Electro Gang, nebo Matamar, se budete muset nechat překvapit. Každopádně můžu prozradit, že chystáme také společný počin s jednou velice talentovanou domácí kapelou.

Snad každý DJ má nějakou vtipnou historku s návštěvníkem party, který by si rád nechal zahrát “na přání‘‘?
Ach, těch by bylo…:)) Na větších klubových akcích ve velkých městech se to už naštěstí moc nestává, ale pokud hrajete v podniku, kde se klubovka pořádá jednou měsíčně a jinak jsou na programu jména jako Maxim Turbulenc a Michal David, občas se člověk nestačí divit. Z poslední doby asi nejvíc pobavilo Královské Regé 🙂

Máte ještě nějaký sen, nebo před sebou nějakou metu co se týče hudby, kterou byste chtěli překonat ?
Snažíme si pořád dávat nějaké cíle a rozhodně nechceme usnout na vavřínech. Momentálně se rýsují i zajímavá hraní v zahraničí, což je pro nás určitě další krok, kterého chceme dosáhnout. Prozrazovat více nebudeme, jelikož takové věci se nesmějí zakřiknout 🙂

Bez čeho se na párty neobejdete ? (ne, technické věci)
Co si budeme nalhávat, občas nějaká ta lahvinka taky padne :))

Posloucháte ještě něco jiného kromě elektroniky ?
Milujeme hudbu ve všech jejích podobách. Máme spoustu známých i mimo elektronickou scénu a to i mezi interprety a proto si rádi zajdeme i na nějaký koncert, či live vystoupení.

Na závěr nám řekněte, jaký typ holek se Vám líbí nejvíce.

Určitě máme rádi přirozeně krásné slečny. Vyumělkované barbíny, které se často na akcích vyskytují nás určitě nezaujmou. Velkou roli hraje charisma. Máme oba dost podobný vkus a můžu prozradit že největší šanci u nás asi mají hnědooké brunetky :-))