Naše rozhovory se těší velké oblibě a tak jsme se rozhodli v tomto trendu pokračovat a jednou za čas přinést nějaké to zajímavé interview. Teď jsem si vzali na mušku moderátora největšího tuzemského tanečního rádia. DanceRadio se řadí mezi významné stanice s vysokou poslechovostí a náš hlavní hrdina – Vítek Červený, patří mezi ty kvalitní moderátory na české scéně. Můžete ho slyšet každé ráno od pondělí do pátku a určitě nebudu sám, kdo jej poslouchá nejen v autě. Řeč byla hlavně o jeho práci a rádiu jako celku. Ale více si už přečtěte sami.

Jak dlouho už vlastně moderuješ v Rádiu?
No začátky byly někdy v roce 1999 na radiu Bonton později to bylo radio deejay, kde jsem strávil zhruba 7 let. Pak jsem měl 7 let pauzu a věnoval se jiným činnostem … no a loni jsem se k moderování vrátil, právě na Danceradiu.

Co tě přivedlo zrovna na Danceradio?
Je v prvním patře, takže nemusím po ránu tolik do schodů … a hlavně radši po ránu tančim než běhám (smích).

Neběháš? Já myslel že si sportovec?!
Hraju tenis celej život, kdybych mohl tak na tenisových kurtech i spim (smích).

vitek 2

Zpět k rádiu. Moderuješ ráno od 7h do 11h. Jak zvládáš ranní vstávání?
Musíš vstát na první pokus … jinak je zle. Musím ale říct, že se mi to zatim daří.

Co je na tvojí práci nejtěžší?
Každodenní koncentrace a každodenní dobrá nálada 🙂 Dobře víme, jak to po ránu je. Když vstanu, dám si vodu s citronem a začnu si zpívat.

Jak hodnotíš současnou taneční scénu? Zaujal tě nějaký projekt, dj či producent?
Nooo je pravda, že doba se dost změnila. Přiznám se, že mě chybí nápady u některých producentů, ale najdou se určitě i mladí nadějný kluci, kteří se chtějí prosadit a těm držím palce! Spíš bych vyzdvihnul osvědčenou kvalitu, jako jsou třeba Daft Punk. Už leta dělají super muziku, loni vydali skvělou desku a myslim si, že poprávu byli oceněni jak na grammy, tak na brit awards!

Jak je to vlastně s tvým hraním? Ještě točíš desky?
Když to tak počítám, tak to bude letos 20 let co hraju, fuuuuuu to je síla (smích) … ale už to přenechávám těm mladším, nerad bych byl dědula za pultem :), hraju vyjímečně v menších klubech a spíš old school a deep house. 🙂

Díky za rozhovor ať se daří
Já také děkuju a přeju housemagazinu co nejvíce čtenářů. Jste super!

vitek 1