Máchovo jezero, pláž, nejlepší taneční hudba se skvělou atmosférou – to je festival Mácháč! Největší domácí beach open air coby tradiční zakončení festivalové sezóny. Po vyprodaném ročníku 2013 pro nás pořadatelé opět chystají velké věci. Mejdan bude opět dvoudenní, kdy pátek bude ve znamení velkých zahraničních jmen a sobota pro změnu těch českých. Letos se na nás například chystají bratři Janssenovi, které znáte jako Showtek či velvyslanec Hardwellova labelu Revealed – Jordy Dazz. My jsme pro Vás připravili exkluzivní rozhovor s pořadatelem Finlandia Mácháče – Zdeňkem Gabrielem, což je majitel pořádající agentury NRG Production.

Jaké nejzásadnější změny nás letos na festivalu čekají?
Návštěvníky čeká nová stage, která bude v podobném duchu jako loni (3D mapping), ale s jiným designem a o něco větší. Změnu dozná i talent stage, která bude rozdělena dle stylů. Stejně tak bude rozdělená bude i klubová stage – v pátek uslyšíme electro/progressive house a v sobotu techno/minimal/tech-house. V pátek při západu slunce vystoupí živá kapela GOLDFISH z Kapského Města. Chystáme nový kvalitnější chill out zónu, která bude na vodní platfromě.

Je o vstupenky opravdu takový zájem nebo jen to jen dobře promyšlený marketing?
Ano, zájem je opravdu obrovský. Na facebook eventu máme už 10.000 fanoušků a to jsme nespustili žádnou placenou reklamu. https://www.facebook.com/events/1452775124944129/

Kolik vstupenek je nyní prodáno?
Přes 50% všech vstupenek.

Můžete prozradit nějaké jméno, které jste pro letošek zamítli?
David Guetta Revival 🙂

Kolik stageí a jakého hudebního zaměření bude mít letošní Mácháč?
Pět stageí, kde se prostřídá house, trance, electro/progressive, techno, minimal, drum and bass, breakbeat, chill out…

V tuto chvíli je Mácháč jediným letním festivalem tohoto druhu. Nebojíte se konkurence?
Zatím o žádné nevíme, takže není důvod.

Kolik lidí se na festivalu během dvou dní podíli?
Více jak 500.

Co vás nejvíce potěšilo a zaskočilo v minulém ročníku?
Samozřejmě nás velice potešilo, že poprvé za 14 let byl festival vyprodaný, což nás zároveň i mile zaskočilo.

Je realné, aby se na Mácháč vrátili umělci jako Tiesto, Carl Cox nebo Paul van Dyk?
Proč by ne? Stále je tu ale ještě plno velkých a pro současnou generaci “clubberů” žádaných jmen, která zde nehrála, proto neni momentálně důvod dřívější jména opakovat.

Jak vypadá váš první den po skončení festivalu?

Festival se stavi zhruba týden a demontáž se musí stihnout do 3 dnů, takže pro nás začíná ihned po skončení cca 18ti hodinové pracovní nasazení, které končí ve středu. Já pak většinou 2 dny prospím 🙂

Finlandia Mácháč 2013 – Official Aftermovie 1/2, friday from festivalmachac on Vimeo.