richard reynolds 1

Teprve 23letý DJ a producent Richard Reynolds toho za svou krátkou kariéru stihl už hodně. Vystoupil na předním tuzemském festivalu Mácháč, vydal úspěšný singl „Shake It„, hraje v předních českých a slovenských klubech a jeho tracky supportují světová jména elektronické taneční hudby. Původem je ze slovenských Košic, ale nějakou tu dobu působí v Praze. I přes jeho nezkrotný talent však zůstává velice skromný a dál na sobě pracuje. My jsme si na Richarda posvítili a připravili jsme pro Vás rozhovor, ve kterém se například dozvíte, jak vidí aktuální taneční scénu, či jak se Hardwell dostal k jeho skladbě „Shake It“. Příjemné čtení.

Co tě k DJingu a producenství přivedlo? Jak to všechno začalo?

Poprvé jsem se dostal k electro housu v 16-ti letech, kdy jsem si ho hodně oblíbil. Často se mi ale stávalo, že se mi určitý track líbil jen z části a hned mě napadalo, jak bych to udělal jinak. Tak jsem začal s produkcí. Inspirovaly mě v té době tracky od Fedde le Granda, Bodyrox atd. S DJingem jsem začal až v roce 2010, protože jsem chtěl slyšet svoji tvorbu v klubech, která byla pro kluby dělaná. Chyběla mi reakce publika a ten pocit, když slyšíte svůj track na pořádném zvuku. Jakmile jsem si to poprvé vyzkoušel a viděl reakci, naplno jsem tomu od té doby propadl.

Při hraní na publikum působíš pozitivně. Co tě tak kladně nabíjí, kde se v tobě ta energie bere?

Když je dobrá atmosféra v klubu, tak mě to nabíjí a energii jen lidem vracím, samozřejmě hudba na mě také působí kladně. Jsem totiž ve svém živlu když hraju. Mám to opravdu rád a myslím, že to je i vidět…

Jak se koukáš na aktuální českou taneční scénu ?

Myslím, že v posledních letech taneční scéna šla hodně nahoru. Je to podle mne hlavně díky pořádání více festivalů jako je Magnetic festival atd., ale také díky tomu, že elektronická hudba je teď hodně v kurzu a to se projevilo i u nás. Kluby nelákají návštěvníky už jen na výhodné drinky, ale i na kvalitní hudební program a DJe. Co se týče Dj´s máme vždy co zlepšovat, hlavně v produkci. Všichni chtějí hrát, ale strávit čas produkcí se nikomu moc nechce. Na druhou stranu nejsou u nás pro producenty vytvořeny dobré podmínky jako mají v zahraničí. I když se najde producent co umí, málokdy dostane příležitost a podmínky jako producent v zahraničí (například Holandsko). Zjednodušeně řečeno. Prosadit se od nás je těžší než ze zemí, kde je tahle scéna na jiné, mnohem vyšší úrovni. Ne však nemožné 😀

Kde se bere inspirace, díky které skládáš hudbu ?

Je to asi díky tomu, že poslouchám spoustu žánrů hudby a inspiruji se vším co slyším. Ostatně jako každý jiný Dj nebo producent. Když si sednu, tvořím celé dny a neposlouchám jinou hudbu než tu svoji, často ztratím inspiraci…

Nesmíme zapomenout na tvůj nedávný úspěch, kdy světová jednička Hardwell zahrála tvůj single „Shake It“ ve své radio show. Povíš nám, jak se to stalo? Zaslal jsi mu track ty nebo si toho všiml sám od sebe ?

Tohle byl vlastně docela neobvyklý způsob jak se k němu „Shake It“ dostal. Když se Hardwell na fanpage ptal svých fanoušků, jaký track by měl zaznít, a proč, v jeho další radio show, napsal jsem do komentářů, že „Shake it“, protože od doby, co HARDWELL ON AIR existuje, je mým snem, aby tam zazněl i můj track. Dostalo se mi obrovské podpory ze strany fanoušků, kteří ,,lajkovali‘‘ můj komentář. Hardwell si ho všiml a „Shake it“ si vyhledal. No, a vyplnilo se to.

Kdy se dočkáme nového singlu od Richarda Reynoldse ?

V současné době mám rozpracováno více tracků, dokonce i kolaboraci s jedním belgickým producentem, ale nejvíce pracuji na samostatném singlu, který doufám bude mít minimálně stejný úspěch jako Shake it. Jelikož se nerad opakuji, bude to něco trochu jiného a nového, ale na kvalitě nepolevím.

Máš ještě vůbec nějaký djský sen, co bys rád, aby se ti splnil – třeba místo, kde bys chtěl hrát nebo DJe, se kterým bys rád spolupracoval?

Konkrétní místo, kde bych si chtěl zahrát asi nemám, ale byl bych rád, kdybych v nejbližší době dostal nabídky na hraní v zahraničí, abych mohl předávat svou hudbu i mimo hranice České a Slovenské republiky. Rád bych svou laťku a kvalitu posouval přirozeně a postupně výš. Nemám rád, když si někdo myslí, že lze všeho dosáhnout hned. Pořád mám co zlepšovat. Ale určitě hlavní cíle jsou třeba hraní v Miami během WMC nebo na Ibize. Ovšem předtím je ještě spousta menších cílů. Takový nejbližší je třeba release na nějakém zvučném labelu (např. Spinnin Rec., Revealed Rec. atd.)

Snad každý DJ má nějakou vtipnou historku s návštěvníkem party, který by rád zahrál něco “na přání‘‘?

Vtipných historek přinese tohle povolání spoustu, ale nevtipnější přání, co jsem měl zahrát, bude asi sparťanská hymna, nebo „kanikuly“, za které mi nabízeli dokonce nemalé peníze. Jo a jednou si ke mně přišla slečna objednat dokonce i další Mojito 😀

Richard Reynolds

Při pohledu zpět na rok 2013, jaký byl?

Rok 2013 byl pro mě úspěšným rokem, jak v kariéře, tak v soukromém životě. Přinesl mi spoustu splněných snů : první videoklip, hraní v Retro Music Hall, Ministry of fun, support od Hardwela … Dostalo se mi veliké podpory od českých a slovenských fanoušků. Myslím si, že se moje kariéra slibně rozjela v tomto roce. Samozřejmě, že bych byl rád, kdyby to byl pomyslný odrazový můstek do dalšího roku, ve kterém bych se chtěl posunout ještě dál.

Kde nejčastěji hraješ a kde Tě můžeme vidět a slyšet v nejbližší době ?

V Praze mě můžete slyšet nejčastěji v Retro Music hall. Akce, na kterou se tento měsíc asi nejvíce těším, je návštěva do mého rodného Slovenska a Ministry of fun Banská Bystrica. Všechny termíny a místa konání akcí, kde mě můžete slyšet, pravidelně zaznamenávám na svou fanpage https://www.facebook.com/richardreynoldsmusic pod záložku „Tour Dates“.

Máš ještě čas kromě muziky na nějaké další koníčky ?

Kromě hudby, která zabírá asi nejvíce mého času, mám rád filmy, dobré jídlo, cestování a posilovnu. Rád poznávám jiné kultury, místa a nové lidi. To je vlastně paradox, že většina lidí bere samotnou cestu na hraní jako tu horší část. Přitom já si to cestování a vše kolem něj užívám.

Díky za rozhovor

http://www.djrichardreynolds.com
http://soundcloud.com/richardreynolds
http://www.youtube.com/Ckazpy18
http://www.facebook.com/djrichardreynolds
http://www.beatport.com/artist/richard-reynolds/212056