vinai

Italská bratrská dvojice VINAI patří k nejočekávanějším jménům zimního Magnetic Festivalu. Nám se podařilo, ve spolupráci s pořadateli festivalu, je oslovit a požádat o rozhovor. Kluci nabídku akceptovali a vy si tak můžete přečíst krátké interview, než vás v pátek rozsekají svým DJským uměním. Pro úplnost jen doplním, že kluci se na pódiu se objeví v čase 22:00 – 23:00 a v prodeji zbývá posledních 500 vstupenek. Enjoy!

Máte za sebou velmi úspěšný rok a podařilo se vám vaši hudbu dostat k opravdu velkému počtu fanoušků. Jak dlouho působíte na scéně a můžete popsat role každého z vás?
Začali jsme zhruba před třemi lety a postupně jsme se přes první vlastní tracky prokousali krok za krokem až k současnému zvuku „Big Room Bounce“. Jsme bráchové, takže jsme zvyklí dělat spoustu věci společně, a to se týká také produkování, které je ve dvojici mnohem snazší. Skladby vždy skládáme oba.

Letos jste se umístili na skvělém 62. místě v anketě DJ Mag Top 100. Jste s tímto místem spokojeni?
Samozřejmě, že jsme! Je to úžasné a umístění v této anketě bereme jako nesmírnou satisfakci za naši práci.

Mohli byste nějak popsat váš zvuk a jaké vlivy z jiných stylů v něm najdeme?
Jak jsme již řekli, nazýváme to „Big Room Bounce“, protože takové emoce to v nás vyvolává, je to kombinace mezi „bounce music“ a „big room music“. Tu hudbu to tak zároveň dělá hratelnou pro širší spektrum dýdžejů. Na začátku to nebylo lehké hledání, ale děláme nakonec to, co nás baví produkovat. Mezitím jsme udělali pár tracků, ale to nebylo ono.

Jak se vám spolupracovalo s R3habem a TJR? Jací jsou v soukromí?
Ano, jsou to skvělí producenti a skvělí lidé zároveň. To samé DVBBS, se kterými jsme dělali na Raveology – „they are really cool guys“.

Kdy od vás můžeme očekávat novou hudbu? Bude to vaše sólová tvorba nebo další kolaborace?
Náš nový společný track s Dimitri Vegas & Like Mike vyjde na Spinnin’ Records velmi brzy. Další skladby budou opět ve spolupráci a navíc i jedna sólová. Na obojím už nyní pracujeme.

Vaše první vystoupení v ČR bude právě na MAGNETIC Festivalu – největším indoor EDM eventu ve střední Evropě. Můžeme se těšit na něco speciálního?
Nesmírně se na to vystoupení těšíme. MAGNETIC Festival je jednou z našich hlavních zastávek v letošní sezóně. Budeme hrát řízný set plný našich nových skladeb.

Chcete něco vzkázat fanouškům v České republice?
Lidi, jste úžasní! Vždy jsme měli mnoho ohlasů z České republiky a nemůžeme se dočkat, až společně zapaříme.