vvice

Jeden z nejprestižnějších klubů u nás – Duplex – představil během letošního roku nadějné duo VVICE, které působí ve složení Thomas Vee a Hannah Vee. Brácha se ségrou, kteří se snaží prorazit mezi tuzemskou elitu, pomaličku nabírají na popularitě a my se rozhodi je oslovit s možností rozhovoru. Jak je těžké se na tuzemské scéně prosadit, co je klíčem k úspěchu a jak se být úspěšný zamixážním pultem v takhle nízkém věku? I na to jsme se zeptali v našem exkluzivním rozhovoru.

Jak se jmenujete a kolik Vám je?
My jsme VVICE a jsme brácha se ségrou. Tomáš – 21 a Hana – 18 let.

Jak dlouho spolu hrajete a jak jste se vlastně k DJingu dostali?
Tomáš: K DJingu mě dostal brácha někdy v roce 2009, kdy jsem s ním každý týden našel čas a trénovali jsme, o tři roky později jsem to naučil ségru. Společně hrajeme od září tohoto roku. Tomáš: Já hraju celkově šest let. Hana: Já tři roky

Stali jste se rezidenty jednoho z nejlepších klubů v republice – Duplexu. Jak jste se k tomu dostali?

Tomáš: U mě to začalo asi před rokem, kdy jsem dostal šanci na akci VIBE Jam, kde si mě produkce všimla a následně mi začala dávat víc a víc termínů.
Hana: U mě to začalo taky zhruba před rokem, a to na akci Bubblegum. Po roce přišel jeden z manažerů a zeptal se nás, zdali to nechceme dát dohromady. A od té doby hrajeme spolu 🙂

Je složité se na tuzemské DJské scéně prosadit? Přeci jen trh se může zdát být přesycený. Co je podle Vás ten správný recept?
Složité to určitě je. Konkurence je obrovská a člověk musí mít i kapku štěstí. Správný recept asi není, my spoléháme na to, že přicházíme s něčím novým. Sourozenci, kluk a holka, za mixážním pultem v česku nejsou.

2015.10.30-Duplex-Aziza-2907

Jak se koukáte na aktuální hudební scénu jako takovou?
Nám se to pochopitelně líbí. My si myslíme, že aktuální taneční scéna stále roste a jde nahoru. Je to vidět i na našich akcích.

Proč název VVICE? Jak to vzniklo?
Dali jsme s naším bráchou (Sasha Vee pozn. red.) a produkčním Duplexu Broňou Winklerem hlavy dohromady a vymýšleli jsme název asi týden. Měli jsme připravených zhruba dvacet návrhů a VVICE (čti double vice ) zvítězil proto, že je to jednoduchý, úderný, snadno zapamatovatelný. Znamená to dvojitá neřest

Jaký hudební styl hrajete?
Progressive house

Je něco, co byste na párty nikdy nezahráli?
Cokoli od Dimitri Vegas & Like Mike

Inspiruje Vás někdo? Je někdo Vaším vzorem?
Z producentského hlediska nás inspiruje Kryder a Tom Staar. Velkou ikonou je pro nás i Steve Angello či Axwell s Ingrossem

2015.10.30-Duplex-Aziza-2911

Chodíte si pro nějaké rady ke svým starším kolegům?
Ano, nejčastěji k našemu bráchovi. Brácha nás defakto všechno naučil. Od začátku od něj bereme všechny rady, od techniky, prezentace, hraní, mixování a tak dále.

Jaké máte plány v nejbližší budoucnosti?
Aktuálně produkujeme a připravujeme nový track, který by měl vyjít do konce roku.

V jakém software produkujete?
FL studio

Existuje nějaká meta nebo sen, co byste chtěli na poli DJingu dokázat?
Aktuálně chceme rozšířit své působení a začít se prosazovat na české a slovenské scéně. Následně i expandovat do zahraničí. No a asi každý, kdo tohle dělá má za sen vystupovat na těch největších stageích po celém světě.

Co kluci a holky? Dáváte jeden na druhého pozor?
Hana: Brácha je hodný, není potřeba ! 😀
Tomáš: Já ségru hlídat nemusim, v tomto je z nás dvou ta rozumnější.

12203910_10208082126360399_227574278_o

FOTO: Milan Vrzal