sander van doorn sasazu

V rámci párty-konceptu Dreamland, vystoupil v Praze ostřílený borec a skvělý producent – Sander van Doorn. A jelikož nás oslovil jeho management, zdali máme zájem o rozhovor, tak jsme neváhali ani minutu a Sandera jsme vyzpovídali. Od kolika let produkuje hudbu, co dělá ve svém volném čase a která deska byla tou jeho vůbec první? Dozvíte se v našem exkluzivním rozhovoru.

Ahoj, Sandere, díky za toto setkání a tento rozhovor. První otázka míří na začátky Tvé kariéry. Dočetl jsem se, že už hraješ 16 let, je to tak?
Tak, technicky ano, nicméně profesionálně je to let 13. Předtím to bylo spíš jako hobby, byl jsem student.

A jak jsi se k DJingu a produkování vlastně dostal?
Bylo mi tehdy na začátku 16 let, produkovat jsem začal v 18ti. Pracoval jsem na produkci víc a víc, to je už na začátku důležité, a DJské úspěchy následovaly o pár let později.

Během své kariéry jsi napsal mnoho skvělých songů, považuješ některý z nich za speciální, na který jsi nejpyšnější?
Jedním z mých favoritů je Nothing Inside, podobně jako remix na King Of My Castle, možná dnes večer padne. Z těch novějších track s Oliverem Heldensem. Mám tu s sebou hodně novinek, ale na tenhle song jsem opravdu hrdý.

Tvůj momentálně nejnovější song Rage je výsledkem spolupráce s Firebeatz a Julianem Jordanem. Jak těžké je dát track dohromady v sestavě 4 lidí?
To byla hned dvojitá výzva. Jednak jsme byli 4 a jednak se to stalo během autobusové tour v Kanadě. První verzi jsme dali dohromady opravdu v autobuse. Představ si: jsi na šňůře, jedeš autobusem, máš jakoby mobilní studio na palubě, ve čtyřech lidech makáš na tracku. V noci hraješ na parties a ve dne produkuješ. S těmi kluky se nicméně pracovalo výborně a výsledek je velký, rozhodně.

Být DJem je těžká profese, jak se vyrovnáváš s jetlagy, s tím, že jsi neustále na cestě?
Upřímně Ti mohu říct, že na jetlagy si nejde zvyknout. Je to opravdu těžké. Letos jsem v lednu pracoval ve studiu, minulý týden jsem byl ve Státech, pak další lety … do svého času se člověk dostane nejméně po dvou dnech. Fakt to není jednoduché. Říkáme, že DJe neplatíš za vystoupení, ale za to, že přicestuje.

V které zemi ses setkal z nejlepšími partypeople, s nejlepší atmosférou?
Různá místa se hodně liší, je těžké říci jen jedno, ale myslím, že silnou fanouškovskou základnu mám v jižní Americe, mou oblíbenou zemí je Argentina, tam jsou parties šílené. Pak Státy, Irsko – speciálně Dublin. Je úžasné cestovat po celém světě a v každé zemi zažít trochu jinou atmosféru. Na Silvestra jsem byl ve Vietnamu, vlastně jsem tam byl poprvé. Ta silná energie je ale všude, přesně tak, jak v posledních letech vyrostla scéna.

A jak se Ti současná EDM scéna zamlouvá? Je teď na vrcholu?
Je to stále o vynalézání něčeho nového, tak, jak se snažím třeba já ve všech svých nových písních, například v Rage – EDM break, housovější drop, bigroomový drop. Experimentování s různými styly, hledání kombinace, která bude fungovat. Já byl vždycky tak někde na pomezí: mám rád jak melodie, tak techno nebo house. Hrozně rád ty věci kombinuju. A přesně toto dělá mnoho dalších producentů.

10997228_1610439552512075_1922549247_n

Co děláš ve volném čase, máš nějakého koníčka – kromě hudby?
Ne tak úplně, zkoušel jsem například sportovní střelbu, kde mi řekli, že musím docházet každý víkend, co opravdu nemůžu, protože jsem o víkendech pryč. Asi deset let jsem dělal taekwondo.

Pamatuješ si, jakou věc jsi si jako první v životě koupil na vinylu nebo na CD?
Jasně! První deskou pro mě bylo Pump Up The Jam. Technotronic 🙂

Na závěr nám řekni, jak vidíš budoucnost scény. Kterým směrem se vydá?
Na jedné straně to je deep house, future house. Obrovská je stále EDM scéna. A já myslím, že půjde o jejich kombinace – snahu o udržení energie a přitom zkoušení něčeho odlišného. Každý rok, každý měsíc, každý týden se bude scéna vyvíjet. Vidím to sám na sobě, jak dostávám promo singly a podobně. Řekl bych, že klíčem bude opravdu house.

Děkujeme moc za Tvůj čas!