showtek

V rámci partykonceptu Dreamland se nedávno představili v Praze bratři Janssenovi, lépe známí jako Showtek. Při téhle příležitosti nás oslovil jejich management, zdali máme zájem s nimi udělat krátký rozhovor. Jen blázen by odmítl. Výsledek naší snahy pak naleznete níže.

Ahoj, kluci – jak to jde? Co je nového?
Máme se skvěle. Pracujeme ve studiu na nějakých nových věcech.

Jaké jste měli léto? Všiml jsem si, že jste hráli na největších evropských festivalech.
Naše léto bylo úžasné. Ano, hráli jsme na velkých festivalech po celém světě. Bylo to fajn a už teď se těšíme na další letní sezónu.

Navštívili jste ČR – festival Mácháč. Jak se vám líbil?
Byl opravdu skvělý. Publikum atd. Češi jsou plní energie!

Četl jsem, že vydáte tři nové tracky na albu Davida Guetty. Jaký sound máme očekávat?
Ty tracky jsou monstrózní! Práce s Davidem nás opravdu baví, stali se z nás velcí přátelé. Songy jsou kombinací našeho a Davidova stylu. Těšte se!

Nového materiálu už máte opravdu hodně, co třeba vlastní album?
Zatím nemáme žádný plán, kdy dospějeme k albu, nicméně je to něco, o čem budeme v budoucnu určitě uvažovat. Zatím makáme na dalších novinkách.

Slyšel jsem, že se vracíte ke svým hardstylovým kořenům, což jste popřeli, ale existují nějaké úvahy o něčem jako remember setu?
Ano, ty zvěsti nebyly pravdivé. Nevracíme se k hardstylu. Vždy však kombinujeme různé styly, takže je pravděpodobné, že budeme pracovat i s nějakými hardstylovými vlivy. Co se týče hudby, jsme velmi otevřené duše.

Být DJem je náročná profese, cestování a pak co nejlepší výkon na scéně. Jak to zvládáte? Je to pro vás stále práce snů?
Někdy je to těžké. Pořád cestujeme a jetlagy umí být opravdu příšerné. Snažíme se užít každou chvíli a čerpáme od našich fanoušků hromady energie. Pořád je to ale naše práce snů. Milujeme naši práci!

Hudební scéna se v posledních letech změnila. Jak vnímáte tento vývoj?
Ano, změnila. Je teď snazší produkovat vlastní hudbu, s tím vším softwarem. Mladá generace v posledních letech šla nahoru. Myslíme, že je to super. Podporujeme lidi se skutečným muzikálním talentem a je skvělé vidět více a více mladých talentů, jak se v poslední době objevují.

Pamatujete si, které CD nebo vinyl jste si koupili jako první?
Wouter: Bad od Michaela Jacksona.
Sjoerd: Tha Doggfather od Snoop Dogga.

Chcete něco vzkázat svým fanouškům?
Děkujeme jim všem za veškerou podporu a doufáme, že se brzy uvidíme!