showtek

Holandská bratrská dvojice Showtek se vrátila do České republiky, aby rozproudila krev všem tuzemským partypeople na párty Dreamland. Na mejdanu se dále představil jejich kolega Jordy Dazz a domácí support v podobě: MIO, Pierre Marco či Dom. Akce se již tradičně konala v holešovicém klubu Sasazu a lístky se daly pořídit v předprodeji za přijatelných 550 Kč. Já jsem u toho pochopitelně nemohl chybět a přináším Vám pocity a pohled na celou akci mýma očima. Jak se páteční večer vydařil, čtěte v TiGiho reportu.

Do klubu jsem dorazil krátce po jedenácté hodině a tou dobou ovládal mixážní pult talentovaný DJ – MIO. Jeho chytře se rozvíjející set mě bavil. Taneční parket byl docela slušně zaplněn a dalo se očekávat, že do vystoupení Holanďanů tady bude slušně narváno. Milan s přehrávačema předváděl kouzelné věci a lidi slušně rozehříval na tu správnou provozní teplotu. Rychlé a přesné přechody, které postupně gradovaly, nenechávaly klidného ani mě. Z jeho setu můžu vypíchnout zejména skladby Don Diablo – Back To Life, Dannic – Rocker či Mydo – Benidorm. Poté, co na hodinkách ukázaly obě ručičky dvanáctku, se za pultem objevil rezident téhle párty – Pierre Marco.

Ten se do davu pustil hlava-nehlava a začal reprodukovat věci od Dada Life, Sunnery James & Ryan Marciano či Spenz a jeho údernou skladbu Ravelocker. Ačkoli bylo jeho vystoupení velice energetické, mix byl přesný a rychlý, tak něco tomu chybělo. Oproti minulému Dreamlandu s Ummetem Ozcanem, kdy lidi lezli po stropě, to tentokrát vypadalo o dost chladněji. Atmosféra nebyla pravá ořechová a z lidí bylo cítit, že čekají na hlavní hvězdy večera, které měli přijít hned po jejich „předskokanovi“ – Jordy Dazzovi. Jeho sound mám velice rád, líbí se mi jeho skladby či mash-upy, ale tenhle večer mi nějak nesednul. Možná to bylo dané tím, že hrál před Showtekama a proto nehrál tak tvrdě, jinak si to nedovedu vysvětlit. Nehledě na to, že čím více plynul čas, tak tím více byla z davu cítit ta natěšenost na hlavní hvězdy večera. Už probíhalo občasné zvedání rukou nad hlavu a atmosféra se pomalu dotvařovala. Bylo to také dané tím, že kluci hráli až od půl třetí a spousta lidí kvůli tomu dorazila docela pozdě. Parket byl tak zaplněn až dozadu, avšak dalo se bez problémů hýbat a my se mohli připravit na hlavní hvězdy večera.

showtek v sasazu

Showtek se v půl třetí octli na pódiu a všechna energie, kterou si lidi šetřili, patřila po dobu devadesáti minut právě jim. Lidé vytasili transparenty, zvedali ruce a konečně začali lézt po stropě 🙂 Songy plné energie, které holandští kluci produkují, tomu dodali náboj a párty propukla na 100%. Ihned zkraje mě potěšili svou novou kolaborací s Oliverem Heldensem, která se jmenuje „Lose My Mind“ a zatím nebyla oficiálně vydána. Hecování do mikrofonu, vzduchem létaly konfety, lasery jely na plno a vizuální stránku párty můžeme opět ocenit palcem nahoru – tady se nešetří. V jejich setu pak nesměly chybět jejich největší hitovky BAD, We Like To Party, Cannonball, GO (Showtek Edit), Get Loose (Tiësto Remix) či Booyah. Právě poslední zmíněným trackem to kluci celé zakončili a pokud na začátku nebyla tak dobrá atmosféra, tak teď jsem měl pro změnu pocit, že to spadne. Nesmělo pochopitelně chybět ani společné focení s davem a hurá domů.

Za sebe mohu říci, že vystoupení Showtek patřilo k jedněm z nejlepších show v Sasazu, na kterých jsem byl. Palec nahoru si určitě zaslouží audiovizuální stránka věci a Showtek. Palec dolu si naopak zasloužíme my, návštěvníci, že až do vystoupení headlinerů byla atmosféra nijaká. Z mého pohledu bych to však shrnul jako velmi povedený mejdan a dává nám určitě důvod se těšit už na tenhle pátek, kdy se zde v rámci konceptu Dreamland, představí banáni – Dada Life! Uvidíme se!