Již tuto sobotu se do Teplic přijede podívat talentovaný producent ATRIP, který má za svou krátkou kariéru spolupráce se jmény jako Sikdope Ephwurd, Juicy M a další. Co všechno se skrývá za jeho úspěchem a kolik novinek chystá? To se dozvíte v našem rozhovoru.

Ahoj, Atripe, díky za Tvůj čas. V České republice jsi už byl. Těšíš se na svou další návštěvu u nás?
Jasně, moc. V České republice hraju rád, lidé mě u vás velmi vítají a mají hudbu moc rádi. Pokaždé jsem překvapen, jak moc poučení jsou, hodně z nich má rádo bass house!

Spolupracoval jsi se jmény jako Sikdope nebo Ephwurd, s kým se Ti dělalo nejlépe?
Hm, to by bylo nefér jmenovat jen jednoho jako nejlepšího. Každá spolupráce je vzrušující kreativní cestou a také velkou příležitostí se něco naučit. Nemůžu se dočkat, až vypustím svou aktuální práci!

Kolik novinek od Tebe můžeme čekat?
Hodně! Připraveno máme vydání 5 kousků, všechny ještě před tím, než vypukne léto. Mám dále tuny dalších songů, které by se dle mého názoru daly také vydat, ale víš, jak to je – labely si dávají načas.

Který svůj track máš nejraději?
Těžká otázka. Všechny mé písně jsou mé děti, takže je zrádné vybírat … myslím, že mezi top patří Skanker, určil směr mého dalšího hudebního vývoje.

Co je na DJském životě to nejhorší?
Nejsem žádná hvězda, takže zatím mě nic vysloveně neštve a stále je pro mě všechno extrémně přitažlivé. Většina DJs si stěžuje na cestování, myslím, že v budoucnu se k nim přidám 🙂

A co je naopak nejlepší?
Nejlepší na tom, být umělcem, je kreativní proces vytváření identity ve zvuku a vize. Neexistují pro to pravidla a hranice. Můžu naplno rozvíjet svou vizi založenou na tom, co mne inspiruje a pohání vpřed. Mohu vzít různé věci, se kterými souzním, a vytvořit něco nového, něco, co plně odpovídá tomu, co jsem. Je fascinující, kolik se toho přitom učím sám o sobě a je to opravdu zvláštní zkušenost. Tato mise je rozhodně jednou z nejlepších stránek bytí Atripem.

Upřednostňuješ kluby nebo festivaly?
Oboje má klady a zápory. Je něco zvláštního na těch komorních klubových show, mám rád tu blízkost publika, odehrává se přitom mnohem silnější přenos energie mezi mnou a partypeople.

Který okamžik byl v Tvé kariéře tím zlomovým?
Je těžké vybrat jeden určitý moment, mám pocit, že to byla celá řada milníků. Mezi ně patří má první nahrávka, mé první hraní, má první klubová show … nejhodnotnější zážitky jsou ale ty, které znamenají ocenění ze strany těch, kteří jsou mi blízcí. Je opravdu úžasné, když Ti nejlepší přátelé řeknou: „Brácho, jsem na tebe pyšný“.

Máš nějakou radu pro začínající DJs a producenty?
Buďte trpěliví a vychytejte rovnováhu mezi sebekritikou a sebedůvěrou. Strávil jsem 7 let tím, že jsem se učil, jak produkovat hudbu. Nejsem slavný DJ nebo něco podobného, ale dostal jsem se do bodu, ve kterém jsem si vědom svých schopností. Když máte představu, kým se jednoho dne chcete stát, pak na sebe buďte přísní a pochopte, jak moc budete muset na sobě pracovat. Vidím spoustu lidí, kteří vydávají hudbu, která ještě není k tomu vyzrálá. Takže si sedněte, řekněte si, čím na světě chcete být, buďte k sobě kritičtí, ale nikdy neztraťte ze zřetele svůj cíl. Pokud opravdu máte rádi to, co děláte, ostatní lidé to budou mít taky tak.

Jaký máš ve své DJské a producentské kariéře cíl?
Kompletně zhmotnit svou uměleckou identitu a vybudovat kolem ní vlastní svět.

Které tři věci bys s sebou vzal na pustý ostrov?
Fotbal, mé předplatné na Spotify a nějaká chlazená pivka!

Máš nějaký vzkaz pro své české fanoušky?
Prosím, zůstaňte takoví, jací jste, mám vás rád!

Díky moc za rozhovor!