Podařilo se nám ulovit rozhovor aktuálně s jedním z nejtalentovanějších producentů na elektronické taneční scéně. Brooks, který nedávno vystoupil v Praze, vydal nový track na labelu Martina Garrixe a zároveň má za sebou kolaborace s aktuální DJskou jedničkou. Co chystá v blízké budoucnosti a jaký byl jeho životní gig? Nejen to se dozvíte v našem exkluzivním rozhovoru.

Ahoj, Brooksi, díky za Tvůj čas! Pověz nám, jak dlouho už jsi DJem, kdy jsi začal?
Experimentoval jsem s beaty už v pubertě. Můj příběh začal v bratrancově sklepě, kde jsme se spolu motali kolem DJingu a kde mi předvedl produkční techniky na svém počítači. Rozhodl jsem nebýt pouhým DJem a zcela vážně jsem začal produkovat. Bombardoval jsem své oblíbené producenty s mými songy, samozřejmě až jsem nabyl dojmu, že jsem dorostl do určité hudební úrovně.

Spolupracoval jsi s Martinem Garrixem – jak jste se dali dohromady?
S Martinem jsme přátelé už nějakou dobu, už od té chvíle, co jsem mu před lety začal posílat své první výtvory. Chatovali jsme o produkci přes skype, až jsme dospěli k názoru, že by bylo fajn dát něco dohromady. Tak vznikl náš track Byte. Byl to postupný proces, kdy jsme si dávali navzájem vědět o své práci.

Který bod své kariéry považuješ za zlomový?
Určitě moment, kdy některý z velkých producentů začal hrát mé tracky. Vždy jsem je rozesílal a moc nečekal zpětnou vazbu, ale bylo fajn získat kontakty. Pak se tedy začaly hrát. Myslím, že mezi prvními byl Martin Garrix, Bassjackers a Mike Williams, následovala má spolupráce se Showtek. Poté už jsem si mohl sednout a říct: sakra, něco se děje!

Co plánuješ do konce letošního roku?
Umírám touhou mluvit o všem, co připravuji. Zkraje roku jsem byl trochu v pozadí, plánoval jsem pořádný rozjezd v průběhu léta. Na Martinově labelu STMPD jsem právě vydal song Lynx. A to je jen začátek. Těšte se na vysokoenergetické beaty.

Který svůj track máš nejradši?
Dobrá otázka. Myslím, že můj aktuální favorit je Like I Do s Davidem Guettou a Martinem Garrixe, prostě proto, že celá věc proběhla tak hladce a navíc mám pocit, že v tom songu můžete slyšet přínos nás všech. Byla to jedna z těch kolaborací, do které každý přinese svou trochu magie a vy si o ní řeknete: super, že to vyšlo!

Máš nějakou začátečnickou radu?
Myslím, že když začínáte – a je jedno, jestli s DJingem nebo produkcí – je důležité řešit své chyby a neztrácet víru. Učení základů a pak učení, jak obstát, je složité, je to i o spolupráci a poutání pozornosti těch správných lidí. Ale když budete tlačit na pilu a neztratíte odvahu z nezdarů, které se tu a tam stávají, bude jednodušší se soustředit a nakonec prorazit.

Co je na práci DJe ta nejhorší stránka?
Můj biorytmus je v háji. Snažím se najít ten správný poměr mezi dostatečnou prací ve studiu a cestováním na akce, mezi produktivitou a spánkem. Myslím, že jsem dost noční živočich.

Máš před nebo po hraní nějaký zvyk?
Rád na stagei skáču, takže se jen ujišťuji, že jsem v pohodě a připraven. Hlídám si, abych nebyl dehydrovaný a nevyspalý. Díky tomu můžu po show vyrazit i na afterparty.

Raději hraješ v klubu nebo na festivalu?
Oboje má své výhody. Klubovka je o blízkém a smysluplném spojení s davem. Party je intenzivnější a publikum lze mnohem lépe číst. Na druhou stranu, festival může být prostě odlet, už jen prostě díky tomu počtu partypeople. Vybudí to v člověku adrenalin na několik dní dopředu.

Které své vystoupení považuješ za životní?
Je dost těžké vybrat ze všech jen jedno, protože mnohá mě poznamenala tak či onak. Pokud bychom mluvili o poslední době, obrovsky jsem si užil World Club Dome v Německu. V německé komunitě je speciální typ taneční energie, ne jen tak ledajaký. Měl jsem pocit, že pařím s nimi.

Nedávno jsi byl v Česku, jak se Ti u nás líbilo?
Určitě! Hrál jsem v Epicu minulý měsíc a bylo to bezva. Na tu show jsem se nějakou dobu těšil, Praha se mi moc líbí a v klubu byla super atmosféra. V Praze bují jeden z nejlepších nočních životů v Evropě – počet eventů se nezmenšuje a byl jsem rád jeho součástí. Díky za to!

Chceš svým českým fanouškům něco vzkázat?
Ještě jednou, díky za úžasnou show v Epicu! Rozbili jsme to tam. Mezi mé největší fanoušky patří několik Čechů a bylo super je tam vidět!

Ještě jednou díky!
Potěšení na mé straně. Díky za práci, kterou odvádíte.