Firebeatz jsou jednou ze stálic na poli EDM. My jsme měli s nimi v nedávné době možnost udělat exkluzivní rozhovor, který vám nyní přinášíme.

Ahoj kluci, díky za váš čas a pojďme rovnou na rozhovor. Kdo jsou vlastně Firebeatz? A kdy jste se začali věnovat hudbě?
Jsme Tim Smulders a Jurre van Doeselaar, dva kluci z Nizozemska, kteří se setkali v roce 2008 při studiích na umělecké škole. Skamarádili jsme se a ihned začali produkovat hudbu a vydrželo nám to dodnes.

Před pár dny jste na svém Instagramovém profilu zařadili pražský klub Epic do svého výběru top 10 klubů na celém světě. Jaké máte vzpomínky na Českou republiku? Měli jste možnost trošku naší zemi poznat? A co říkáte na české pivo?
Klub Epic je skutečná bomba. Máme Prahu zcela upřímně moc rádi a Jurre tam měl dokonce svou bakalářskou párty. To jenom dokazuje, že to vás máme skutečně rádi. A české publikum? Jak v klubech, tak i na festivalech je v Česku neskutečná atmosféra. A české pivo? To je pro nás taky v top 10, což je dobrý výsledek, protože Tim je skutečný znalec piva 😊

Jste už dlouhá léta oblíbení DJs a producenti na scéně elektronické taneční hudby. Jak byste charakterizovali svůj hudební progres? Plánujete se znovu věnovat např. bigroomu?
Vlastně jsme prošli celým „kruhem“. Protože jsme začínali pouze na house music a občas i na tech house. A to je i náš sound v tuto chvíli, po 12 letech. Vždy jsme byli více do groovy  a bigroom věcí a pokud se budoucnosti taneční hudby obrátí opět právě tímto směrem, tak se moc rádi  budeme produkci groovy soundu věnovat.

Je to skoro 6 let od doby, kdy byl vydán song Helicopter s Martinem Garrixem a Martin ho stále hraje ve svých setech. Máte na spolupráci s Martinem nějaké vzpomínky?
Je vtipné, že zmiňuješ zrovna tuto skladbu, protože jsme na ni nedávno vzpomínali. Vystupovali jsme na ostrově Kypr a Martin hrál před námi. Bylo to krátce potom, co vydal track Animals, takže ještě nebyl úplně superhvězdou, ale pomalu k tomu měl nakročeno. Už tenkrát z něj ale kyperský dav šílel.

Pamatuji, že jsme ho pár dní před tím Kyprem potkali ve Spinnin records a říkali si: „co to je sakra za děcko?“ Každopádně po dohrání na Kypru jsme se ještě přímo tam s Martinem bavili a rozhodli jsme se zkusit udělat společně nějakou hudbu. Stejnou noc jsme udělali polovinu tracku a zbytek dropu jsme dokončili při letu zpět do Amsterdamu hahaha.

Je zvláštní sledovat, jak je tato skladba stále populární. 118 milionů shlédnutí na Youtube a stále roste. Bez oficiálního videa. Šílený.

Nyní jste na Martinově labelu vydali kolaboraci s DubVision. Ale můžete prozradit něco o svých plánech pro rok 2020?
Ano, bylo pro nás velkou ctí spolupracovat se STMPD records. Je to úžasný label s perfektním týmem lidí. A navíc se Lambu jako skladbě daří, takže máme velkou radost.

Můžeme být i konkrétní ohledně roku 2020. Rozhodli jsme se tento rok odměnit fanoušky, kteří nás během naší kariéry nejvíce podporovali. Loni jsme dělali některé šílené soutěže pro fanoušky jako seskoky padákem nebo projížďku Lamborghini. Tento rok jsme ale přišli s myšlenkou rozdat našim fanouškům 1000 vstupenek. Fanoušci mohou vyhrát vstupenky na každou naši show, stačí sledovat naše webové stránky a dát nám vědět, na jaké akci se chcete vidět!

Jo a náš nejnovější track vyjde v březnu na Spinnin a bude se jmenovat Bad Habit.

Osobně jsem navštívil vaši show Firebeatz and friends během Music Week v Miami. Tato akce byla skutečně šílená a byla jednou z mých nejoblíbenějších v Miami. Hrajete radši v takto malých klubech nebo na větších festivalech? Kde si myslíte, že je lepší dav?
Moc děkujeme za milá slova a velmi si jich ceníme. Dorazíš i letos? V úterý 17. března pořádáme naší akci v Mokai.

To je velmi těžká otázka. Klub je víc intimnější. Což je skvělé, protože opravdu máte šanci vyprávět příběh svou hudbou. Ale atmosféra festivalu je také neuvěřitelná. Obzvlášť pokud je to před tisíci a tisíci lidí. Takže máme rádi obojí.

Lamborghini, Porsche nebo Ferrari?
Jednoduché. Lambo samozřejmě.

Máte nějakou „guilty pleasure“?
Každý o nás ví, že milujeme jídlo. Jsme velmi vybíraví ohledně toho, co jíme a vždy hledáme dobrou restauraci. Ale není o nás tak známo, že často chodíme na mohutné burgery s velkou porcí masa.

3 věci, které byste si vzali na opuštěný ostrov?
No, upřímně nevíme. Chtěli bychom si vzít naše rodiny, ale na to by tam nebyl dostatek místa. Pokud bychom chtěli na tom ostrově skládat hudbu, tak bychom taky potřebovali víc věcí. Takže jsme se rozhodli prozatím zůstat doma. Je to takhle v pohodě?

Ano, je to v pohodě! Tak díky kluci za rozhovor a vidíme se zase brzy!