Po dlouhých vyjednáváních se nám podařilo domluvit exkluzivní rozhovor pro housemagazine.cz se světovými hvězdami původem z Izraele Vini Vici.

První otázka je jasná. Jaké to je vystupovat opět letech na velkých festivalech?

Po covidu a tak dlouhé pauze jsem moc vděčný, že můžeme vystupovat na velkých akcích. Žiju tím, je to můj život. Vidět lidi bavit se na naši muziku, to mi dodává strašně moc energie.

Nedávno jste vydali novou kolaboraci s Arminem van Buurenem. Jaký je příběh tohoto tracku?

Track se jmenuje Yama. Pracovali jsme na něm asi půl roku během jara a léta 2021. Nebyli jsme si vůbec jistí, jestli je vhodné jej vydat, protože vznikal v době lockdownů a nebyla možnost jej otestovat naživo. Nakonec padl rozhodnutí jej vydat, vydání bylo naplánováno na říjen 2021.

Jak složité je pracovat na kolaboraci během lockdownu?

Všechno se samozřejmě odehrává online, nesetkáváš se osobně. Během karantény by to ani nešlo. Probíhá to tak, že ty vytvoříš nějaký projekt, koncept, který pošleš tomu druhému a takto si to mezi sebou přeposíláte, až vznikne nějaká finální verze. Je to samozřejmě složitější, než když se dva producenti potkají ve studiu, kdy mohu spolu daleko lépe komunikovat a tvořit. Dnes už se čím dál tím víc producentů přiklání k tomu, že tvoří jen online bez osobního setkání.

Yamu jsem vůbec poprvé premiérově zahrál v srpnu 2021 na festivalu Electric Love v Rakousku. Track jsme představili na mainstage společně s Arminem van Buurenem. Yama měla několik verzí, jednu jsem zkoušel hrát v menším klubu v Izraeli, pak jsem ji ještě několikrát upravil až do finální podoby.

Jaké jsou mezníky kariéry Vini Vici?

Když se zamyslím, tak jednoznačně mainstage na Tomorrowlandu 2018. A ze skladeb Great Spirit s Arminem van Buurenem, to byl takový vrchol. Psytrance byl do té doby trošku tabu na velkých festivalech, a tímto se nám jej podařilo více zpropagovat mezi lidi.

Jaký je příběh názvu Vini Vici?

Slavnou Caesarovu frázi Veni Vidi Vici – přišel jsem, uviděl jsem, zvítězil jsem, zná skoro každý. Jednou jsme se s kamarády zamýšleli nad názvem a napadlo nás toto. Ale Veni Vidi Vici je moc dlouhé, zkrátili jsme to a trošku pozměnili na Vini Vici. Neznám jiného umělce, který by měl podobný název inspirovaný tímto Caesarovým výrokem.

Jste dvojice, proč většinou vystupujete samostatně?

Když vystupujeme samostatně, tak máme možnost přinést Vini Vici ještě více fanouškům po celém světě. A pak je tu ještě jeden další důvod. Já bydlím v Izraeli, mám tam rodinu, ale můj kolega bydlí v Brazílii, a ta je přeci jenom daleko.

Jste z Izraele, setkali jste se někdy s antisemitismem?

Občas se něco objeví v různých komentářích, ale snažím se to neřešit. Po těch letech už mi je to jedno. Asi ti komentující mají nějaké své osobní problémy, že mají potřebu takovéto věci řešit.

Máš na závěr nějakou zprávu pro české fanoušky?

Upřímně miluju české fanoušky, moc rád se tam vždy vracím. Čeká nás v létě 2022 mnoho akcí a jednou z nich bude i Beats For Love (rozhovor vznikal několik týdnů před tímto festivalem, pozn. aut.) Snad nám jej nezruší kvůli covidu. Posílám pozdravy a těším se na vás všechny.

Moc díky za rozhovor!