facebook-music

Možná si teď říkáte, proč píšeme o něčem takovém, jakože Facebook představil další novinku, a to Live Audio streaming. Je to hlavně proto, že tuto možnost a službu bude bez pochyb využívat i spousta DJs, možná i ti, které sledujete. Tato služba míří hlavně na rádia, podcasty, ale také i na DJs, kteří nyní používají Live Video streaming pro rozšíření svého dosahu. Díky této nové funkci bude možné dělat živě vysílané radio nebo třeba DJské sety, podcasty, reportáže a další.

Uživatelé budou schopni přehrávat vysílání a přitom pokračovat dále v prohlížení stránky. Na operačním systému Android budou dokonce schopni opustit aplikaci a pokračovat v něčem jiném. Zatím jen malé číslo vydavatelů dostalo přístup k této nové funkci, ale v novém roce bude již dostupná široké veřejnosti.

„Víme, že občas chtějí lidé na Facebooku vyprávět příběhy pomocí slov a ne videa. Dokonce jsme viděli a víme, že některé stránky našli chytrý způsob jak vysílat živě jen pomocí audia přes Facebook Live API nebo přidáním obrázku, který doprovází jejich zvukové vysílaní,“ okomentovala jeden z důvodu vzniků Live Audio Stephanie Taine z Facebooku. Více informací o Live Audio najdete zde.