Fanoušci trancu jsou ty nejšťastnější, alespoň v oblasti elektronické taneční hudby. Celosvětově jim ale patří až sedmá příčka. To ale trošku předbíhám, pojďme hezky od začátku.

Hudba je proslulá svou schopností ovlivňovat naši náladu, emoce, snižovat úzkost nebo zlepšit i celkový duševní stav. Přesně tohle si řekli na webu onbyu.com, který se rozhodl, že udělá hloubkovou analýzu posluchačů všech hudebních žánrů a vyhodnotí, kteří posluchači jsou ty nejšťastnější.

Studie zkoumala komentáře hudebních milovníků na světoznámém fóru Reddit, když zkoumali jejich komentáře a použité výrazy v nich. Nejlépe z toho vyšli posluchači jazzu, kteří měli 77 pozitivních výrazů na sto komentářů. Z necelých 24 tisíc komentů, jich bylo 18 439 pozitivních.

Trochu překvapivý byl výsledek u druhého místa, kde skončili vyznavači Metalu. Z elektronické hudby nejlépe vyšli fanoušci trancu, kteří skončili na sedmém místě, když měli 50 % komentářů v kladném slova smyslu.

Na 17 a 18 místě pak skončilo techno a EDM. Naopak, velmi nízko skončila komunita kolem DnB, která měla pouhých 22%. Odkaz na kompletní studii ZDE.