Brány festivalu se otevřely v 16 hodin a postupně se rozeznělo všech 13 stageí. Areál se naplnil bezmála 25.000 fanoušky, což je nejvyšší číslo návštěvnosti zahajovacího dne v historii festivalu.

Prvním headlinerem na monumentální Love stagei byl slovenský rapper Kali, pro kterého bylo vystoupení na Beats for Love letos premiérou. Pochválil mimo jiné právě hlavní scénu, do které pořadatelé letos investovali dvojnásobek rozpočtu než loni a kterou zdobí přibližně 1000 metrů čtverečních audiovizuálních efektů.

Absolutní hvězdou prvního festivalového dne byl Američan Roger Sanchéz, který ocenil zejména spojení s fanoušky pod pódiem. „Není to poprvé, co jsem hrál v České republice, ale energie dnešního publika byla prostě úžasná. Hrál jsem všechny druhy hudby od drum&bass až po house a oni na všechno skvěle reagovali,“ uvedl Roger bezprostředně po svém vystoupení. Stejně jako další headliner na hlavní stagei, Andy C, oba chválili také industriální kulisy, ve kterých se Beats for Love odehrává. „Andy C zařadil Dolní Vítkovice dokonce mezi dvě nejlepší festivalová místa světa, na kterých kdy hrál,“ dodává Jiří Ramík, manažer hlavní scény.
Fanoušky lákala také vystoupení DJs z ostatních stageí festivalu, například Jade z Drum&Bass Ostrava stage, Super8 & Tab z EDM&Trance Jägermeister stage nebo Full Intention z House COOL stage. Speciální podívanou nabídli také interpreti z Electroswing Pepsi stage, protože DJ Rosantique vystoupil se zpěvačkou a Dr. Zeppelin se saxofonistou.

„Neustále jsem si procházel areál a zjišťoval první dojmy návštěvníků. Chválili si hladký průběh u vstupu do areálu, nabitý hudební program jednotlivých scén, čisté hygienické zázemí, neexistující fronty na občerstvení a samozřejmě počasí, za to i my moc děkujeme,“ usmívá se ředitel festivalu Kamil Rudolf. „Zároveň jsem velmi rád viděl, že návštěvnické nůžky našeho festivalu se rok od roku rozevírají. Potkával jsem zde mladé lidi, ale i rodiny s malými dětmi nebo lidi v seniorském věku. Věřím, že je to dáno přátelskou atmosférou našeho festivalu a pestrostí line-upu, který nabízí pro každého něco,“ shrnuje první dojmy Kamil. Festivalový kemp se v průběhu zahajovacího dne vyprodal, návštěvníci tak mohou využít kemp na Landek Parku. Vstupenky na festival jsou stále k prodeji.