David Guetta, DJ Snake, Tyga roztančí srbský Novi Sad, Sepultura dodá zase řízné kytary.
Organizátoři proslulého Exit festivalu ohlásili termín ročníku 2021 a zveřejnili první velké hvězdy v programu. David Guetta, DJ Snake, Tyga, Eric Prydz, Four Tet, Boris Brejcha, Sepultura, Metronomy jsou čerstvě potvrzenými headlinery festivalu, který se letos nemohl z epidemiologických důvodů uskutečnit. Zakoupené vstupenky na Exit 2020 zůstávají automaticky v platnosti i na příští ročník, který se bude konat 8. až 11. července 2021 v srbském Novi Sadu.

V pátek 31. července přesně v poledne bude spuštěn prodej na Exit festival 2021. – https://bit.ly/exitticketmaster

Dnes již věhlasný festival odstartoval původně jako studentské hnutí za mír a svobodu v Srbsku i na Balkáně a během své dvacetileté historie musel čelit několika výzvám a překážkám. Koronarivová epidemie letošní ročník překazila, ale organizátoři již odhodlaně roztáčí kola Exitu 2021, který bude zároveň oslavou dvou dekád cesty plné hudby i sesbíraných festivalových ocenění.

Mezi první oznámené headlinery pro rok 2021 patří jeden z nejvlivnějších hudebních producentů a držitel ocenění Grammy David Guetta, americký rapper a zpěvák Tyga nebo autor několika světových hitů DJ Snake. O závěrečnou párty na legendární Dance aréně, která proslula svým programem až do ranního úsvitu, se postařá světově uznávaný DJ Eric Prydz a Tour Tet ve speciálním b2b setu. Na velkolepé oslavě Exitu nebude chybět ani legendární death metalová kapela Sepultura nebo Dax J a Kobosil v energickém b2b setu. Přijede i německý DJ a producent Boris Brejcha, britská indie kapela Metronomy, americká punková ikona Marky Ramone, švédská rocková senzace Thundermother, Denis Sulta a spousta srbských umělců a kapel jako Laibach, Marko Nastić nebo Goblini. Toto je zatím jen první várka zveřejněných jmen, organizátoři slibují již brzy ohlašování dalších hvězd.

Na září připravují organizátoři k oslavám 20. výročí vzniku festivalu ještě symbolickou událost – online stream s živým přenosem: https://www.exitfest.org/en/life-stream/ a představí platformu Green R:Evolution, která by měla být doposud největším festivalovým ekologickým projektem. https://www.exitfest.org/en/green-revolution/.

Vstupenky v prodeji od pátku 31. července! https://bit.ly/exitticketmaster

Vstupenky zakoupené na Exit festival 2020 jsou platné pro ročník 2021. Všichni fanoušci, kteří si ponechají vstupenku na příští rok, se automaticky stávají členy EXIT Teamu, pro které organizátoři chystají speciální překvapení, různé výhody i možnost výhry doživotní vstupenky na Exit festival. Fanoušci, kteří chtějí vstupenku na letošní ročník vrátit, mohou od 1.-15. srpna 2020 zažádat o své finanční prostředky.
Více informací na www.exitfest.org

EXIT FESTIVAL:

EXIT festival patří už dlouho mezi nejlepší evropské festivaly. Jeho výjimečnost podtrhuje i místo konání – unikátní Petrovaradínská pevnost, jedna z největších a nejkrásnějších evropských pevností 18. století. Festival se koná na břehu Dunaje v Novi Sadu, 90 km od srbského hlavního města Bělehradu. EXIT je držitelem ceny Best Major Festival 2014 a 2017 European Festival Awards a mnoha dalších ocenění. Dosud jej navštívilo více než 3 miliony lidí z více než 70 zemí světa. Čtyřdenní festival, který každoročně navštěvuje stále více Čechů, nabízí širokou paletu hudebních žánrů – od rocku, popu, hardrock punku, death metalu až po techno, reggae, disco, indie, hip-hop, grime, dubstep a mnoha dalších. Celkově vystoupí více než 1000 umělců na více než 40 pódiích a hudebních dějištích.
https://www.exitfest.org/