Hackeři jsou bezesporu nešvar moderní doby a žádný obor či odvětví pro ně není cizí. Webové stránky, sociální sítě nebo třeba i volby zkouší tito IT borci ovlivnit den co den. Nyní však takové závažné narušení zaznamenal i nejoblíbenější festival světa Tomorrowland.

Podle zpráv v Brussels Times se hackerům podařilo proniknout do festivalového systému a získat osobní údaje od 64 tisíc účastníků. Informace pocházejí od těch, kteří se festivalu zúčastnili v roce 2014, a podle všeho se nejedná o žádné platební údaje. Odcizené záznamy obsahovaly jména, adresy, věk, PSČ a pohlaví.

Manažeři systému Paylogic si všimli nějaké neobvyklé aktivity na starším systému. Po důkladné analýze se ukázalo, že se jedná o starou databázi z Tomorrowlandu 2014. Server byl poté okamžitě vypnut,“ vyjádřila se k incidentu mluvčí festivalu Debby Wilmsen.

Každý, kdo byl tímto způsobem poškozen, bude o incidentu informován e-mailem. Jako bezpečnostní opatření se všem uživatelům, kteří mají na stránkách Tomorrowlandu účty, doporučuje měnit si svá hesla. My doufáme, že se nynější problémy netýkají fanoušků z našich řad a že v budoucnu se podobné incidenty již nebudou opakovat.

Zdroj: youtube.com, youredm.com