hard_rock_sofa

Populární a oblíbené ruské uskupení Hard Rock Sofa, kterou tvoří Alexander Shapovalov a Denis Chepikov, nepotřebuje nějak moc představovat. Poslední tři až čtyři roky byli na vzestupu až se dostali do současného stádia, kdy tvoří jednu taneční pecku za druhou, hrají na velkých festivalech a chystají své první album. Ale nenechte se zmást, tihle pánové už dělají muziku od roku 2005, kdy ještě fungovali jako trojice, kdy byl jejich členem ještě Sergey Zuev, a ne jako dvojice jak je známe z nynějška. „Když nás Sergey opustil, naše hudba se mírně změnila k více big room zvuku. Sergey vzal s sebou svůj silný rock’n’roll feel, když opustil tento projekt. On nebyl DJ, místo toho s námi produkoval a byl vokalistou v živých setech. Nyní pokračuje ve své práci s rockovou kapelou a my jsme pořád dobří přátelé,“ řekli Hard Rock Sofa k odchodu jejich třetího člena.

Jméno Hard Rock Sofa je také silně spjato z další populární DJ skupinou z ruska a to Swanky Tunes. Je to dáno tím, že Alexův bratranec je Vadim Shpak ze Swanky Tunes. „Swanky Tunes začali jejich kariéru v roce 1998, tedy o 7 let dříve než my. Nikdy jsme nechtěli být jejich součástí, my jsme chtěli dělat naše věci a v naší rodině, není mezi námi žádná rivalita. Naopak, navzájem si pomáháme a jsme jim vděční za jejich pomoc na začátku naší kariéry,“ řekl Alex. Chlapci také prozradily, že momentálně nemají v plánu založit svůj vlastní label, jako kluci ze Swanky Tunes. Díky tomu, že patří mezi špičku co ruská a vlastně i světová scéna nabízí, tak mají jistě co říct k příchodu nových talentů z největší země světa. Podle nich je dobré si dávat pozor na jména jako N.E.R.A.K & DJ M.E.G či Amersy. Jejich velké chvíle se blíží.

Posledním velkým hitem, který Hard Rock Sofa vydali je ‚Arms Around Me‘, na kterém spolupracovali společně se svým krajanem Skidkou a který vyšel na labelu Axtone. Možná vás překvapí, že k dosažení ‚osmedesátkového‘ funky zvuku kluci nepoužily žádnou analogovou mašinku. „My jsme nepoužily žádné analogové vybavení, jelikož současný software umí udělat reálný zvuk. Tento trak zní funky. díky našim vlastním zkušenostem.“

Pokud jste už Arms Around Me slyšeli tak jste jistě postřehli, že v breakdownu má velice chytlavý vokál, který pochází ze skladby od KC & The Sunshine Band ‚Wrap Your Arms Around Me‘. „Tento vokál našel před rokem náš přítel Skidka a začal na jeho vlastním tracku. Pak přišel z demem do našeho studia a nám se to líbilo, tak jsme začali pracovat společně. V tomto čase hledal Axwell pro vydání na svém lablu Axtonu, něco co zní hodně groovy a housově a nadnesl nám, že by jsme měli udělat tenhle druh skladby.“ Takže tak nějak v kostce vznikla tato skladba, který nyní drtí taneční parkety po celém světě.

V neposlední řade Hard Rock Sofa prozradily co chystají v blízké době. Věřte tomu nebo ne, ale v přípravě je jejich album, které by mělo vyjít na Axtone. „Naše album, je v tuto chvíli naše nejdůležitější věc. Máme pro něj pár singlů, které plánujeme brzy vydat, ale nejsme jistí, který z nich bude tím prvním.“ Jak je vidět, tak Hard Rock Sofa v žádném případě neusínají na vavřínech, což je moc dobře. My se jen můžeme těšit, co si pro nás kluci připraví příště, ale jedno je jisté už teď. Určitě to bude něco, na co jen tak opět nezapomeneme, jak jsme si u této dvojice už zvykli.