hardshock

Jestli posloucháte hardcore, jistě jste již slyšeli o Hardshock Festival, který je tvrdší než všechny ostatní, zahajuje celou sezóny a přináší spoustu stagí plných hutného soundu.

Letos se Hardshock přestěhoval ze Zwolle do Almere a musíme uznat, že mu to prospělo. Lokace je to zajímavější, otevřenější a pro open air jistě lepší. Jenže je u moře, od kterého fouká vítr více než od jezera. A to v dubnu není dobré. Mrzli jsme, klepali jsme se a utéct před mrazem nebylo kam.

Jako první jsme se chtěli zahřát na Radiation stagi, které vévodil uptempo hardcore, frenchcore a terror. Jako první jsme po zdlouhavém vchodu stihnuli System Noize, jenže namísto obou DJů dorazil jenom System Overload bez F.Noize. Škoda, přesto uptempo valilo tak, jak má.

Následující Lady Dammage vs. Sjammienators to jenom potvrdili Zahráli vlastní pecky i Deterrent Man & Hardbouncer – Bring the Suicide. Jelikož byla zima, snažili jsme se zahřát alkoholem, pokecat s přáteli a následně jsme si pořádně užili až N-Vitrala na mainstagi. Ale to bylo něco. Zahrál N-Vitral & Sei2ure – Noise Pumper i hymnu N-Vitral – The Ultimate Statement. Byl to plech, jak má být.

hs

Následovní Brutale byli výsměchem všech DJs a dobrého hardcoru. The Sickest Sqaud, Meccano Twins a Andy The Core v sakách s liveshow, kde jeden hraje a ostatní skákají na stage, to je fakt tragédie. Nezachránil to ani výborný bootleg od Die Antwoord – Cookie Thumper (Meccano Twins & Lady Dammage Bootleg), který jsme si užili. Stejně ani obličeje předvádějící Rob Gee. Sorry, nechodíme na hardcore rok, abychom uctívali pseudo DJs.

Bartoch vs. The Punisher však bylo něco jiného. To bylo to uptempíčko, jaké máme rádi. Pecky jako The Punisher – Give Me (Meccano Twins Remix) vévodily setu, které byl plný produkce obou DJs. Peklo, jak má být. Nic ale za celý den nemělo na finální set Tripped vs. Detest. To byl maraš, který jste jen tak neviděli. Když terror potká crossbreed a zažene ho do kouta, vypadá to tak, jak se patří.

Tempo bylo zběsilé, partypeople vyjetí, nálada šílená a nikdo nedokázal stát na místě. Tohle bylo hakke i pogo jako z hororu. Zazněly odtrhovačky jako Tripped – Serial Wanker, Angerfist – Fuck The Promqueen (Tripped remix), Detest – Love Song (Short & Brutal Remix) a na konci Tripped – Pure Hate. Ha, sráči, tohle jste jen tak nezažili. Takže příště na Hardshock v plné polní!

Hodnocení Hardshock Festival 2016: 85 %

Plusy

Super line-up, ti nejtvrdší z nejtvrdším
Povedené sety
Zajímavá nová lokace
Nic pro milovníky přiteplalých melodií

Minus

Proč je to k*rva u moře v dubnu?
Zima, poprchávání, zima, jo a zima