Datum 18. října se navždy zapíše do historie elektronické taneční hudby jako den, kdy z taneční scény oficiálně odešel jeden z nejlepších DJs světa, známý jako Hardwell – ovšem pouze jen na nějaký čas. Stejně jako jeho předchůdce Avicii, tak i on se nyní rozhodl více se věnovat sobě a své rodině a ukončil tak zatím kariéru na dobu neurčitou. Produkovat má v plánu však i nadále. Jeho poslední vystoupení před touto pauzou bylo naplánováno na událost Amsterdam Dance Event, při které se každý rok koná také vyhlašování ankety DJ Mag.

Celé  vystoupení probíhalo v areálu Ziggo Dome a bylo tak výjimečné, jako je Robbert sám. Jeho precizně namíchané sety zná z festivalů celý svět, ale odchod takové hvězdy si zaslouží něco víc než se pouze postavit za mixážní pult. A tak vzniklo spojení, které ve světě hudby nemá obdoby – Hardwell a velkolepý symfonický orchestr Metropole OrkestRobbert však s tímto orchestrem nespolupracoval poprvé. Snoubení hudebních nástrojů a elektronické hudby už umělec předvedl u tracku „Conquerors„, který nechyběl jako jeho nové intro žádného festivalového setu. A přesně ve stejném stylu se neslo i dvouhodinové vystoupení v Amsterdamu.

Celý koncept byl pojat jako „Vývoj elektronické taneční hudby“ od roku 1978 až po současnost, takže zde zazněly ty nejlegendárnější skladby od umělců jako Armin van Buuren, Tiësto, Avicii, Fedde Le Grand, Swedish House Mafia a mnoho dalších, za doprovodu dechberoucích hudebních nástrojů a živého zpěvu.

Lepší odchod z hudební scény jsme si snad nemohli ani představit a korunou toho všeho byl na konci dojatý Hardwell, který se slzami v očích řekl: „I will be back!“

Zdroj: facebook.com, youtube.com