Historie čeho? No přeci koberce. Magnetic festival bezesporu patří mezi nejvyhlášenější tuzemské eventy, a to hlavně díky zajímavým jménům, které organizátoři každý rok zvou. Jeho začátky se datují k roku 2012, kdy na úplně první edici přijeli taková jména jako Avicii, Hardwell, Dimitri Vegas & Like Mike a další. V dnešních podmínkách naprosto nesplnitelný a nezaplatitelný lineup.

V průběhu let se pak festival dostal i do podvědomí zahraničních fanoušků, a tak začínala stoupat i návštěvnost. Tým kolem Johna Cultera posouval pak laťku organizace a tím zavedli i několik vylepšení na přání zákazníků (kryté toalety a kuřárna na prosincovém eventu). Jedním z takových „upgradů“ byl i koberec na DJském pultu, který se poprvé objevil na květnové edici v roce 2016 a my se na jednotlivé vzory teď podíváme.

Dětský koberec City Life
Asi těžko si lze představit větší legendu mezi koberci, než je nízko smyčkový kus, s názvem City Life. Legenda, která se prodává již několik desítek let, je určena hlavně do dětských pokojů, po kterém (většinou kluci) jezdí s „angličáky“, případně na něm staví další obydlí z lega. Na internetu ho lze stále koupit a cena je dle velikosti v rozmezí od 350 do 1500 Kč.

Hello Kitty koberec
První výraznější postavičkou na koberci, byla Hello Kitty. Ta je možná mnohem starší, než si myslíte. Poprvé se totiž objevila v Japonsku v roce 1974 na plastové peněžence a do USA dorazila o dva roky později. Ochranná známka Hello Kitty dosáhla od té doby globálního rozšíření a na licenčních smlouvách vyprodukuje více než 1 miliardu dolarů ročně. Produkty s touto postavou zahrnují panenky, samolepky, pohlednice, oblečení, doplňky, školní pomůcky, nádobí a koberce!

Medvídek Pú koberec
Koho to tam mají holky Nervo na koberci před sebou? No přeci jednoho z nejpopulárnějších medvědů světa – Pú. A ten je taky pěkně starej. První povídka o Púovi se jmenovala Wrong Sort of Bees (Špatný druh včel) a objevila se v britských novinách London’s Evening News 24. prosince 1925. Dne 14. října 1926 vyšla ve Velké Británii první knížka s názvem Medvídek Pú.

Mimoni na koberci
Prosinec roku 2017 přinesl Mimoně. Celosvětově oblíbené postavičky, které se objevili ve filmu Já, Padouch. Jejich popularita však rostla tak rychle, že v roce 2018 dostali svůj vlastní film. Pak se dostali i na Magnetic, kde se na něj postavili například i Moksi 🙂

Darth Vader!
Zatím poslední edice potěšila všechny fanoušky světa Star Wars. Na koberci se totiž objevila hlava Dartha Vadera! Toho asi netřeba více představovat. Letos v květnu si něj stoupli například Axwell s Ingrossem.

Otázkou tak zůstává, jaký koberec přichystají organizátoři letos? To se dozvíme již tento pátek v pražských Letňanech, kam přijede hvězdný Tiesto, Tchami, Kaaze, CID, D.O.D. a další DJs. Vstupenky jsou pak stále v prodeji. Více informací zde.