festival uvodka

Minulý týden se v jednom z nejhlavnějších míst zábavy na světě, na Ibize, konal každoroční Mezinárodní hudební summit, kterému se zkráceně přezdívá IMS. Samozřejmě zde nemohla chybět i vážená Music Conference, které se účastní jak samotní DJs, tak i zástupci gramofonových společností, producenti, promotéři, rádia a různá média. Na této konferenci probíhá nespočet seminářů a diskusí, jejichž hlavním tématem není samozřejmě nic jiného, než hudba.

Pro nás asi nejdůležitější přednáškou byla budoucnost elektronické taneční hudby, kterou měl opět na starost Pete Tong, a poté oficiální zpráva od IMS Business, jenž zahrnuje důležité statistické údaje o tom, jak odvětví roste každým rokem. Jedna část zprávy se zaměřuje na skutečnou hodnotu a celkový růst průmyslu, kde se dozvíme, že díky každé koupené vstupence, drinku nebo stažené písničce za rok 2015 stoupnula hodnota globálního průmyslu elektronické taneční hudby na monstrózní částku 7,1 miliardy dolarů. I když je tato částka veliký svazek bankovek, je to jen o 3,5 % více než v roce 2014, kde byl odhad na 6,9 miliardách dolarů, což znamená, že i když průmysl roste, tak expanze se zpomaluje. Pro srovnání zde máme pak ještě rok 2012, ve kterém se hodnota pohybovala okolo 4,5 miliard dolarů, takže průmysl v uplynulých třech letech vzrostl skoro o 60 %.

Důležitým faktorem, který může za zvyšování této hodnoty, je neustále se rozšiřující streamování, jenž je nyní považováno za nejrychleji rostoucí formu propagace. Dalším koeficientem je šíření taneční hudby v Asii a Jižní Americe, čímž se otvírají nové trhy, a to – jak jinak – podněcuje opět růst v tomto odvětví.

Jak na tom budeme v roce 2016, to si budeme muset ještě počkat, nicméně níže se můžete podívat v grafech na zajímavé statistiky, které krásně znázorňují, jak se tento průmysl rok co rok vyvíjí. A my jen budeme doufat, že to tak půjde i nadále a tahle párty jen tak neskončí.

 

vzrůst edm

 

djs a followeři

 

nej djs

 

nejprodávanější techno

 

tomorrowland- listky

Zdroj: weraveyou.com, internationalmusicsummit.com