Že je Nizozemsko DJskou a producentskou velmocí, co se světa taneční hudby týče, to snad nemusíme ani rozepisovat. Možná ale nevíte, co konkrétně je ten „Kingsday“ nebo, chcete-li, Koningsdag. Jedná se o datum narozenin krále Willema-Alexandra a na jeho počest slaví celá země. Typicky se obyvatelé obléknou do oranžové barvy a součástí jsou samozřejmě i velkolepé párty, kdy hlavním střediskem je město Amsterdam. Hlavní event se většinou pak odehrává na známém Amsterdam’s Museumplein, kam se vejde až 800 tisíc lidí. Letos je však situace jiná, asi nemusíme zmiňovat, že koronavirus všechny plány naboural, a tak se známé DJské tváře k tomu rozhodly postavit po svém.

Armin van Buuren na instagramu vydal zprávu, že zahajuje Armin Dutch Week, díky kterému zveřejnil speciální Spotify playlist, kde budou zveřejněny tracky s nizozemskými producenty.

„Nacházíme se v těžkém období a mnoho věcí je aktuálně velmi nejistých. S projektem Armin Dutch Week chci lidi společně spojit stejně tak, jako při oslavách Kingsday. Úžasná hudba od nizozemských talentů je venku a já jsem pyšný na svůj nizozemský původ a věřím, že budu tímto mnoho lidí inspirovat,“ řekl k projektu Armin.

Typově jiný projekt pak představil slavný label Revealed Recordings, který chystá velmi dlouhý stream, kde se představí většina interpretů zmíněného vydavatelství. Pokud se ptáte na Hardwella, tak ten na oficiálním rozvrhu napsaný není a nepředpokládá se jeho účast. I tak se ale můžete těšit na nálož skvělé hudby od Dannica, Maddixe či SaberZ. Stream pak běží od dnešních dvou hodin do čtyř do rána. Tedy rovných 22 hodin hudby!