Do pražského klubu Duplex míří zbrusu nová pravidelná party Bad Boys life a věřte, že tahle party bude mít opravdu koule! O tom, že kluci z MATAMARu nejsou žádný ořezávátka, ale pořádně ostrý hoši, se můžete přesvědčit už tuto sobotu. Těšit se můžete na vytuněný dekorace, „Bad Girls“ tanečnice a samozřejmě nebudou chybět ani nekompromisní hosté, které si budou Matamaři pravidelně zvát. Sekundovat jim bude v prvním díle rezidentní dvojice klubu Duplex – Giacomo a Sasha Vee, se kterými se pravidelně setkáváte každou středu v rádiové show Duplex Vibes, mladý talentovaný DJ a producent Javo a Nick Martino. Ku příležitosti této akce přinášíme s MATAMAR rozhovor.

Ahoj kluci! Jak se poslední dobou máte? Co letní festivalová sezóna? Můžete zmínit vaše nejlepší hraní, která jste letos v létě absolvovali? Měli jste vůbec čas na nějakou dovolenou?

Ahoj, tohle léto jsme odehráli spoustu akcí napříč republikou a zažili spoustu skvělých mejdanů, a proto se těžko vybírá nějaký ten „nejlepší“. Každopádně určitě mezi ty top patří vrchol festivalové sezony, a to festival Mácháč, kde jsme měli tu čest vystoupit a užít si to na maximum. Jinak na dovolenou jsme si vyhradili jeden týden, abychom si taky trošku odpočinuli a nabrali sílu na novou začínající sezonu 🙂

Už tuhle sobotu startuje v pražském klubu Duplex vaše nová rezidentní noc Bad Boys life. Můžete nám tuto akci trošku přiblížit? Co nového přinese na pražskou klubovou scénu?

Každý kdo nás zná, tak ví, že jsme v zásadě opravdu hodní hoši, a tak jsme si řekli, že si zahrajeme trošku na „drsňáky“. V rámci noci Bad Boys life pak budeme pravidelně představovat další „drsňáky“ nejen z řad nových talentů, ale i osvědčených jmen z české scény. Chystáme k této noci spousty vychytávek včetně vlastní vykůlované kolekce oblečení a nebudou chybět ani speciální dekorace, jaké na žádné party v Česku nebyly (nebo tedy nevíme, kde byla nad DJ pultem zavěšená kapota auta 🙂

Jako duo Matamar vystupujete už řadu let. Jak jste se vůbec dali dohromady a kdo byl vzorem ve vašich začátcích? Kdo vám dal ten impuls začít hrát?

No my dva se známe de facto od druhé třídy základní školy, takže jsme toho měli vždy hodně společného. Jinak začalo to tím, že si jeden z nás pořídil gramce, pár desek a mixák a ten druhý ho následoval a začali jsme doma trénovat. Poslouchali jsme tenkrát DJs jako Paul van Dyk, Ferry Corsten, Mauro Picotto atd. a začínali chodit na větší party, a tak nějak jsme se v tom zhlédli a dá se říct, že to byl také ten impuls zkusit to sami.

Pamatujete si ještě na váš první společný gig? Kde to bylo a jak to probíhalo?

Tak první gig se samozřejmě nezapomíná. Bylo to v dnes již neexistujícím klubu CZ Beat v Praze, kde si nás pozval residentní techno DJ Šmuk a probíhalo to…no celkem v pohodě, až na jednou sejmutou přenosku z gramce, který zrovna hrál…:)

matamar 3

V současné době rozjíždíte i druhý společný projekt pod názvem Deep Deer. Co nám můžete říct o tomto projektu?

Jelikož nás hodně baví styly jako deep house a tech house, rozhodli jsme se vytvořit si takové naše „alter ego“, pod kterým se budeme moci prezentovat v těchto stylech. Máme s tímto projektem velké plány. V klubu Duplex budeme uvádět naší pravidelnou party Deep For(r)est, na kterou chceme zvát pravidelně zahraniční hosty, chystáme speciální „jelení“ masky, ve kterých budeme hrát, připravujeme vlastní stejnojmennou radioshow a také se chceme zaměřit na vlastní produkci.

Určitě máte ze svých vystoupení hromadu vtipných zážitků. Můžete nám nějaký nejvíce ujetý zážitek sdělit?

Ty nejvíc ujeté jsou samozřejmě nepublikovatelné…:-)) Jinak asi perličkou je, když jeden náš kolega DJ, se kterým jsme dříve hodně hrávali, usnul za mixem a museli jsme ho budit, když jsme si všimli, že mu dohrává deska…

Pamatujete si nějaký váš set, který si vůbec nepamatujete?

No pár by se jich určitě našlo 🙂 Každopádně občas je zajímavé, když jeden tomu druhému vypráví o tom, že na půl hodiny během setu odešel a pak se vrátil jakoby nic a druhý den o tom vůbec nic neví 🙂

Co říká na váš djing rodina? Třeba vaši prarodiče? Poslouchali někdy vaší hudbu?

Mark: No tak například moje babička poslouchala dřív trance a k vánocům jsem jí vypaloval výběrová CD 🙂 Martin: Můj táta začal v mých deseti letech na Safri Duo a nyní jede ty nejznámější tranceovky, ze kterých mu dělám playlisty na youtube.

A co rodiče? Vzali jste je někdy na svou párty?

Zatím čekáme na správnou příležitost a zájem o to rozhodně mají…:-))

Máte spoustu fanoušků a fanynek. Můžete jim vzkázat něco na závěr?

Našich fanoušků si samozřejmě moc vážíme a oni nám to vrací zpět. Jsme moc rádi za podporu, kterou nám na našich akcích projevují, a všem holkám i klukům vzkazujeme, že je chceme všechny vidět v sobotu nastoupené na parketu na prvním Bad Boys life!

Díky za rozhovor a vidíme se v sobotu v Duplexu na párty!

Otázky pokládal DJ Tokátko