12187950_418377928356204_7875421365095882465_o_Fotor

V pátek v Brně proběhne jedna z velkých tanečních akcí pod názvem Indoor City Festival, kde se představí i jeden z rezidentních DJs – Ivo Hilszek. Využili jsme jeho volného času a požádali jej o rozhovor. Jak se kouká na aktuální tuzemskou scénu, co nás čeká v Brně a jak si zahrál v Praze se dozvíte v našem rozhovoru.

Ahoj Ivo, předem ti děkuji za možnost rozhovoru a na začátek nám pojď říci, jak dlouho se pohybuješ za mixem a jak jsi se k hraní dostal?
Ahoj, letos v září to bude 10 let. V 17ti jsme si řekl, že bych chtěl dělat dje, tak jsme se o to začal zajímat a hledat, kde by se tento um dal učit a zdokonalovat se v něm. Co si budem povídat, koupit techniku a trénovat doma je super, ale dje z tebe udělají odehrané mejdany. Takže je potřeba hrát v klubech pro lidi, tam načerpáš zkušenosti k tomu aby jsi byl schopný odvádět tuhle práci na 100%.

Tvé sety jsou, známe především tvrdším beatem z aktuálního EDM žánru, proč zrovna to?
Je pravda, že EDM, zejména pak elektro house je mým hlavním žánrem co hraju. Ale rád dávám do svých setů i tech-house a nebo aktuálně dost oblíbený future house. I když hodně kolegů EDM sound hejtuje, myslím, že se tento styl posunul o dost dopředu a hlavně tracky v tomto stylu přenáší na lidi co příjdou na párty pozitivní energii.

IMG_3019

Jaký je tvůj neoblíbenější producent?
Poslední dobou dávám do svých setů hodně tracků od Blasterjaxx a nebo KSHMR. Vyhrazeného oblíbeného producenta nemám. Když objevím něco dobrého co se mi hodí do krámu hraju to. Výbornou peckou je track TELL ME od LOOPERS s kterým jsem nedávno vystoupil v domovském klubu 7.nebe a musím říct, že se s tím klučina nemazal 🙂

Před námi je brněnský indoor city festival, jehož jsi nedílnou součástí. Na co se letos můžeme těšit v setu Ivo Hilszeka?
Ano, tento pátek 1.4.2016 proběhne v Brně na Malé Americe druhý díl INDOOR CITY FESTIVALU, a já mám tu čest být hlavním residentem. Myslím, že první díl se podařil na jedničku a pořadatelský team vychytal chybičky, které na něm byly. Na druhém dílu je kromě kvalitního line upu na dvou stage připravena i velká LED PROJEKCE, která doplní atmosféru na hlavní stage. Co se týče mého setu, nikdy se nepřipravuju dopředu. Takže teďka nevím jakým směrem se můj set vyvine, ale samozřejmě nějaké PECKY připravené mám, přizpůsobím to dané atmosféře až na Indooru. Předemnou hrají oblíbení deep-housový DEEP DEER, tak třeba začnem zlehka :), necháme se překvapit. Nicméně už teď vím, že to bude mega mejdan a moc se na svůj set těším.

Kromě Brna a moravy jako takové, vystupuješ i v Praze. Například nedávno v populárním Duplexu. Je velký rozdíl mezi „českou a moravskou“ scénou?
Ano nedávno jsem vystopil v klubu Duplex na party Octosound, tento večírek je laděný převážně do deep a tech house stylu, tak jsem odehrál spíše tech-house set. A publikum se bavilo, což je super, protože Duplex je spíše EDM klub, řekl bych. Ale určitě to nebyla taková atmoška, jak když hraješ pro moraváky ať už v Brně nebo v Ostravě. Hlavně brňáci ví, co je to pořádná HELL party 🙂

IMG_3072

Jsi i rezidentem klubu 7. Nebe, který se před několika měsíci otevřel po velké rekonstrukci. V lineupu se u Vás objevují přední tuzemská jména, ale měli jste i zahraniční hosty. Jak návštěvníci reagují na nový design a program?
Vedení klubu 7nebe se rozhodlo pro kompletní změnu designu a s tím i změnu programového konceptu, než bylo zvykem za 11 let existence.
Hudebně zacílil na mainstremovou taneční hudbu. Vzešlo to z nějaké reakce na dřívější léta, kdy v Brně pomalu ale jistě klesá poptávka po klasických klubových párty v hudebních stylech techno, trance a pod., komunita ,,kluberů” kteří vyhledávají kvalitní zahraniční jména není tak veliká, aby to bylo schopno uživit klub celý měsíc a většina těchto akcí bývá spíše prodělečná. Ze začátku se na nás snesla velká kritika hlavně od techno fans, kteří měli za to že 7nebe je techno klub, nicméně tomu nikdy tak nebylo jednalo se spíše o eventový klub různých žánrů. Ale neustoupilo se od plánovaného konceptu a dokonce hodně ,,kluberů” k nám chodí užít si večírek i když se nehraje hudba z jejich šálku kávy, ale vždycky to nějak s kolegy residenty vymyslíme, aby si každý přišel na své. Takže za mě tato změna klubu jen prospěla a velké plus je, že klub je kompletně nekuřácký. To ocení hodně návštěvníků a dokonce i kuřáci.

Jak vnímáš aktuální EDM scénu?
Pokud se budeme bavit o té naší České, tak určitě to je hudební styl který má v ČR nejvíce fans a myslím že za to můžeme my EDM djs poděkovat hlavně pořadatelům MAGNETIC Festivalu, oni byli ti co tohle odstartovali na plno.

11229419_990660787642581_3249383817898578550_o

Setkal jsi se někdy s velkým konkurenčním bojem mezi DJi?
Musím říct že ano, hlavně ve svých zažátcích. Tam jsem vnímal, že pro někoho jsem byl konkurencí, a i mezi dalšími djs v Brně byla cítit nějaká taková nevraživost. Ale to postupem času vyprchalo. Dneska se znám snad se všemi djs z Brna a předními djs ČR a myslím, že jsme všichni kamámoši. S někým víc, s někým míň …

Co děláš ve volném čase, když nehraješ?
Věnuji se sportovní střelbě z Brokovnice a taky myslivosti a svému fence krátkosrstého německého ohaře Elišce 🙂
Chtěl bys vzkázat něco naším čtenářům?

Určitě dále čtěte housemagazin.cz, protože si to jeho redaktoři zaslouží a je to top magazín o elektronické taneční muzice v ČR. A hlavně choďte na party a pařte naplno 🙂

Díky za rozhovor