beats

Již potřetí patřil první červencový víkend megapárty Beats For Love, na které se letos sešlo přes 40 000 návštěvníků, což je dosavadní maximum. Oproti loňsku doznal industriální areál mnoha změn a musím říci, že k lepšímu. Letos si pro nás organizátoři připravili 9 scén, 350 DJs, a díky tomu si prakticky každý návštěvník mohl přijít na své. Oproti předchozím dvěma ročníkům se tentokráte jelo od čtvrtka až do neděle.

Scény a areál

Hlavní stage byla opět věnována „zlomeným beatům“ a byla umístěna na stejném místě, jako v loňském roce, samotné pódium bylo pouze přestěhováno zpět „pod střechu“. Bylo to velice dobré rozhodnutí i vzhledem k tomu, že se D’n’B scéna neoddělila od těch ostatních. Druhou největší stage věnovali organizátoři Hip Hopu a R’n’B a byla umístěna na druhé straně areálu hned u vchodu, vzdušnou čarou 320 metrů. Opět dobrá volba. Další dvě scény byly pro mě z pohledu stylů nejzajímavější, a to House a EDM & Trance. House stage byla umístěna na svém klasickém místě za plynojemem, EDM &Trance stage měla výsostní postavení uprostřed areálu a byla součástí tzv. PartySpotu. House stage svou velikostí odpovídala předpokládané návštěvnosti a byla tak akorát. Co se týká EDM & T scény, ta byla velikostně také v pořádku, spíše byl problém v neustálých frontách před vstupem. PartySpot byl totiž součástí reklamní akce tabákové společnosti a tudíž před vstupem probíhaly kontroly občanských průkazů i u lidí, kteří opravdu na nezletilost nevypadají. Škoda toho, protože čekání ve frontě spoustu lidí od návštěvy odradilo. Na svém klasickém místě stály Reggae & Jungle a také Eletroswing stage, novinkou byla potom scéna věnovaná Hardcore a Hardstyle. Posledními dvěma ve výčtu jsou Psytrance & Breakbeat a také Techno stage. Musím říci, že při prvním průzkumu jsme byl umístěním těchto dvou scén unesen. P&B stage měla své místo v ruinách připomínajících bunkr a sloužila také jako jeden z průchodů na Techno stage, jež byla umístěna v „díře“ a obklopena množstvím industriálních budov a dominantním komínem. Celkově se areál dost rozrostl a myslím, že to bylo jen ku prospěchu. Loni nám bylo už docela těsno 🙂

IMG_8298

DJs a partypeople

Letošní ročník se o zábavu staralo 350 DJs. Mezi vrcholné interprety pořadatele zařadili například Pendulum DJ Set, DJe Freshe, Zardonica (všichni D’n’B Stage), Tonku (House) a Marka Sixmu (EDM & Trance). House a EDM & Trance Stage ovšem hostily mnoho dalších skvělých interpretů, jako Luccu, která předvedla špičkový Tech House set, Michaela C, skvělé PHNTM, velice dobře zahrál Chris Sadler, Sonny Wharton a v neposlední řadě také Robert Burian. Na EDM potom předvědla svou show dvojice šílenců Matamar, kteří dokáží skvělým způsobem pracovat s davem, který jim předpřipravil vynikajícím fyzicky náročným setem Chris Davies (docela by mě zajímalo, kolik energeťáku musí člověk vypít, aby tohle zvládl 🙂 ), klasickou střelbu předvedla dobře známá dvojice Shato & Paul Rockseek. Velice vydařená byla také sobotní trance část, ve které se předvedli postupně Mark Sixma, jež se ukázal jako špička světové Trance scény, slovenská světem ostřílená Nifra, další slovenská hvězda Driftmoon a také kladenský rodák Thomas Coastline. Na EDM se ukázali také dva členové našeho Housemagazine.cz teamu, TiGi a Jesper, který hrál společně s Peetem V. V rámci pravidelných obchůzek areálu jsem také navštěvoval Techno Stage, na které mě zaujala Denysa, Orbith, Alex Di Stefano a také česká dvojice Tools Project.

Většina účinkujících předvedla skvělé výkony, našlo se ale pár DJs, kteří spíše vypadali, že je to nebaví nebo že očekávali na svůj set více lidí. Jak to tak totiž bývá, areál se začínal plnit vždy až po 19. hodině. Jak jsem psal již na začátku, festival navštívilo více než 40 000 lidí a díky tomuto množství již byly večer všechny scény velice slušně naplněny. Největší zájem byl tradičně o hlavní D’n’B Stage, EDM a House na tom byly z hlediska zájmu podobně. Velice pozitivním aspektem bylo také to, že jsem za celé čtyři dny neviděl žádné spory, strkanice ani jiné náznaky agresivity.
IMG_9862

Celkové hodnocení.

Očekávání byla veliká a ta se naplnila do posledního puntíku. Skvělí DJs, krásné ženy, vynikající areál. Otázkou je, kam bude festival v dalších letech směřovat, kde a čím se budou pořadatele inspirovat, a také to, zda je udržitelný trend nízkého vstupného (100 Kč/den, 200 Kč/4 dny). Takže za mě osobně 9 bodů z 10.

 

Fotky z festivalu najdete například zde:

Foto – Martin Kusyn

Foto – Petr Knap