Matamar mácháč
Foto: Milan Vrzal

V předchozím příspěvku jsme vyzpovídali několik předních českých DJs a zeptali jsme se, jak se jim líbilo na festivalu Mácháč. Pro velký úspěch, který článek měl, jsme se rozhodli pokračovat a zaměřili se na dvojku Matamar, která hrála na druhé (progressive) stagei. Co se jim letos líbilo a co říkali na organizaci? Dozvíte se níže.


Věnoval jsi Mácháči nějakou speciální přípravu?

Tak určitěěě…velkou přípravu jsme věnovali především skákání a hopsání, takže jsme už půl roku dopředu tvrdě makali a trénovali. Každý den 150 dřepů s výskokem a Martin se kvůli tomu dokonce přestěhoval do 13. patra v paneláku na Jižňáku a museli jsme pravidelně vybíhat schody. Jelikož takovéto vystoupení je také velmi psychicky náročné, najali jsme si před tím osobního psychiatra, který nás 2 měsíce šikanoval a deptal, abychom to celé zvládli a zvýšil naši odolnost. Další důležitá věc je samozřejmě, abychom byli krásní, takže na nás makalo přes 10 stylistů a kadeřníků, kteří přípravami strávili více než 450 hodin.

Jak se ti festival líbil a co tě nejvíce ohromilo?
Tak určitě se nám festival moc líbil. Nejvíce nás ohromil stánek se smaženými kuřaty pana Kolonela z Kentucky, u kterého jsme strávili asi nejvíce času. Je úžasné, že tato jediná restaurace, ve které se stravujeme, za námi přijela až na Mácháč (prý se šušká, že tam byla specielně pro nás).

Jak lidé reagovali na tvůj set a odnesl sis nějaké poučení či zkušenost do budoucna?
Tak klasika…tleskali, mávali, skákali, ječeli…prý pár holek i omdlelo. A do budoucna určitě posílit zdravotní tým, ať je má kdo oživovat.

Na kterou skladbu jsi měl největší ohlasy?
To nemůžeme říct, protože tím bychom vlastně dávali návod naší konkurenci, jak být tak dobří a oblíbení jako my.

Cos říkal na letošní organizaci?
Tak určitě dobrý. Všichni se na nás pořád usmívali a byli na nás hodní. I nějaký to pití nám donesli, takže jsme byli spokojení. Jo a hlavně ten stánek s kuřaty.

Co tě potěšilo a co naopak zklamalo?
Potěšila nás ta kuřata a milí lidé v organizačním týmu a zklamalo nás, že už po dvou lahvích, co jsme v backstagi vypili, došla vodka.

Na závěr nám řekněte, jaká vystoupení tě čekají v nejbližší době.
No původně jsme dnes chtěli vystoupit na horu Říp, ale má prý pršet, tak asi brzo vystoupáme do Duplexu. Jinak všechny naše výstupy najdete na www.facebook.com/matamar v zálozce „tůr dejts“.