sluchatka

Světoví DJs jsou pro mladou taneční komunitu v mnoha věcech inspirací a moc dobře si uvědomují, že oni jsou tou značkou, která se k lidem dostává prostřednictvím několika kanálů. Pro velké firmy to samozřejmě znamená výborný reklamní prostředek a tak není divu, že několik světových DJs uzavřelo dohodu se společnostmi na výrobu sluchátek. Jiní si do toho nenechají kecat, a tak nejsou ovlivněni „reklamním“ výběrem. Následující článek nemá recenzovat a ani porovnávat jednotlivé modely sluchátek, které se nachází na trhu, ale pouze ukázat, „v čem“ světoví DJs hrají a jaká sluchátka teď frčí.

sen

Sennheiser HD 25-1 II

Asi aktuálně nepopulárnější model na trhu, se kterým hraje obrovské množství hvězd. Podle dostupných informací nemá smlouvu se žádným světovým DJem. Vyniká hlavně svým zvukovým přednesem a na hlavě jej nosí například Calvin Harris, Afrojack, Hardwell, Above & Beyond a další. Na tuzemském trhu se dají pořídit od 5000 Kč.

V-Moda Crossfade M-100

V-Moda Crossfade M-100
Modní záležitost, která je pro opravdové fajnšmekry, kteří se chtějí líbit. Sluchátka disponují výměnnými kryty, které Vám na zakázku udělá firma s vlastním logem (za což si pochopitelně i zaplatíte). Nosí je například Avicii, Dash Berlin, W&W. U nás se dají sehnat od necelých sedmi tisíc.

Urbanears Zinken

Urbanears Zinken
Tohle není rozhodně designová nádhera a zvukový přednes není taky zrovna optimální, ale na hlavě je do nedávna nosil Axwell či Ingrosso a aktuálně s nimi hraje například Alesso. Jedná se o nejlacinější sluchátka v našem přehledu, na tuzemském trhu se dají sehnat od necelých dvou tisíc.

Beats By Dre Mixr

Beats By Dre Mixr
Předražený, špatný zvuk, designová sračka. I takovéhle nadávky létají na sluchátka Mixr od značky, kterou aktuálně vlastní americký Apple. Ať je to, jak chce, tak sluchadla seženete na našem trhu od 4333 Kč a na hlavě je nosí například David Guetta, Dimitri Vegas & Like Mike, Nicky Romero či Skrillex, takže asi takové shity to nebudou.

Phillips A5-Pro

Phillips A5-Pro
Armin van Buuren je hlavním představitelem tohoto modelum a to právě ze zmíněného důvodu uzavřeného partnerství. Holandský matador je vidět výhradně s touto značkou a na svých show klade na sluchátka velmi velký důraz. My jsme v minulosti na našem serveru přinesli recenzi nižšího modelu A1, kterou si můžete přečíst zde. Ten nejlepší model se dá pak sehnat za necelých osm tisíc korun.

AKG 267s

AKG 267
Už podle znaku na sluchátkách Vám jasně musí dojít, kdo tuhle značku tlačí. Ano, samotný Tiësto uzařel partnerství se značkou AKG, která se může pochlubit skutečně kvalitním soundem ve svých produktech. Stejně jako u spojení Armina a Philipsu, tak i zde se dělají tři varianty sluchátek a ta nejlepší Vás pak vyjde kolem sedmi tisíc korun.

Sol Republic Tracks HD

Sol Republic Tracks HD
Nezvyklé umístění dvou kabelů, kvalitní konstrukce a dobrý zvuk. To jsou sluchátka Sol Republic Tracks HD, se kterými hraje například Steve Aoki či Borgore. Oblíbené ve světě však příliš nejso,u a to právě z důvodu dvou kabelů. U nás se dají pak pořídit za čtyři tisíce Kč.

Pioneer HDJ-2000

Pioneer HDJ-2000
Nejlepší model od populární značky Pioneer je robustní a kovový. Ačkoli nenavázal na popularitu svého předchůzdce (verze 1000), tak stále poskytuje kvalitní zvuk a na hlavě ho nosí například Marco V. V ČR se dá sehnat od sedmi a půl tisíce.

AIAIAI TMA-1

AIAIAI TMA-1
Nepříliš populární model, ale své uživatele si našel. V minulosti používal studiovou verzi například Richie Hawtin. U nás se dají pak sehnat od pěti tisíc Kč.