axtone

Od začátku března do konce dubna si u Axtone Records připravili pro všechny své fanoušky pěknou nadílku nové hudby. Oproti jiným rokům jí bylo až nezvyklo mnoho. Což nás přivedlo do momentu, kdy by nebylo od věci si ukázat a zrekapitulovat vše, co na tomto prestižním labelu v letošním jaře vyšlo.

Vše to symbolicky odstartoval track ‚Barricade‚, pod kterým byl nakonec podepsaný kápo tohoto labelu, a to Axwell, a který vyšel 4. března. K tomuto tracku asi není třeba nic dodávat, jelikož se jedná o otevírací track setů Axwella a Ingrossa.

Poté následovala další novinka od ruské producentské mašiny Shapova. Tentokrát se jednalo o track ‚Future Rave‚, které mu dominuje hodně divoký, elektrem a acidem nasáklý breakdown. Tento track vyšel 11.března.

Týden na to vyšel další vysoce očekávaný edit od Axwella, a to na track ‚Mantra‚ od Michaela Feinera, který také stojí za vůbec prvním trackem u Axtone. V roce 2005 zde společně s Axwellem a Sebastianem Ingrossem vydal legendární skladbu ‚Together‘. Mantra se poprvé objevila v setech Axwella a Ingrossa na konci loňského roku a ihned si získala pozornost fanoušků díky chytlavé a létem nasáklé flétnové melodii. Axtone tento track vydal 18.března, tedy v průběhu konání slavné Miami Winter Music Conference.

Přesně na apríla, tedy 1.dubna, vyšel u Axtone track ‚Ethnos‚, za kterým stojí čím dál více oblíbené a známé ruské duo MEG & NERAK. Tato skladba je jejich první samostatný track na tomto labelu, jelikož předchozí dva vydali společně s krajanem Shapovem. Před vydáním tohoto tracku Axtone také potvrdil, že podepsal tyto dva umělce a vzal je tak pod svá křídla, kde se připojili k Shapovovi a NEW_ID. Ethnos byl tak jejich první track jakožto oficiálních Axtone DJs.

Hned 8.dubna Axtone přivítal zpět londýnského DJe a producenta As I Am, kterému zde v únoru vyšel jeho remix na ‚Torn Apart‘ od Adriana Luxe. Nyní se vrátil se svým vlastním trackem ‚Closer‚, kterému nazpíval vokál Jedd Roberts. Closer je poctivý housový track se skvělou pianovou melodii. U Axtone tomuto tracku natolik věřili, že ho vydali hned v několika dalších remixech. Kromě originálu vyšel remix od JVST SAY YES, který můžete znát ze setů Axwella s Ingrossem. Další dva remixy obstaraly housové legendy Todd Terry a Terrence Parker. Každý tomuto track vtiskl svou vlastní podobu. Remix od Todda Terryho je více o basové lince, zatímco Terrence Parker použil svůj typický ‚Detroit sound‘, pomocí kterého vytvořil velice melodický remix.

Posledním do party je Robbie Rivera vs Tom Staar ‚The Funkatron‘, který vyšel 29.dubna. Pár dní po vydání se tento track umístil na prvním místě v beatport Progressive House TOP 100 žebříčku. Jedná se v podstatě o remake stejnojmenného – a nutno dodat, že legendárního – tracku, který byl jedním z prvních velkých hitů Robbieho Rivery. Také odkazuje na slavnou éru labelu Subliminal Records, kde původně vyšel. Jak Robbie Rivera, tak Tom Staar nejsou žádnými nováčky u Axtone, jelikož v loňském roce zde vydali své velké hity jako ‚Falling Deeper‘, resp. ‚Bora‘. Jejich letošní verze ‚The Funkatron‘ je poctivý train house a klubová nálož toho největšího kalibru.

Z výše popsaného je tedy patrné, že letošní jaro bylo u Axtone Records pěkně nabité. A to nemluvíme o tom, že v pátek 13. května vydali Axtone Acapellas Vol.3, který navazuje na druhý díl, jenž vyšel v průběhu loňského roku. Vol.3 obsahuje acapelly od zpěváků jako Karin Park, Kaelyn Behr, Taylr Renee ze slavných Axtone hitů jako ‚Tokyo By Night‘, ‚Remember‘, ‚I Am‘ – a další, které u Axtone vyšly v letech 2013, 2014 a začátkem roku 2015.

Pokud jste si také všimli změny designu artworků, kdy ty původní, díky kterým Axtone získal doslova legendární status, byly nahrazeny novými s logem v barevné kostce, tak věřte, že se ještě v letošním roce vrátí. Ke změně došlo, jelikož label chtěl zkusit něco nového a jiného. Možná se k ní také rozhodl proto, že s takto nabitým programem by bylo těžké a náročné vymyslet pokaždé nový artwork.

V tuto chvíli už také známe další dva tracky, které na tomto labelu brzy vyjdou. Na konci května by to měl být dlouho očekávaný track ‚Crocodile Tears‘ od Krydera a v půlce června velký letní hit ‚Sun Is Rising‘ od dua New_ID a Tom Staar. Jak budeme mít další info, tak vám dám určitě vědět.